‘Yakapark’ Katral’da satışlara başlandı

‘Yakapark’ Katral’da satışlara başlandı

 

Akar Yapı tarafından hayata geçirilen Yakapark daireleri fiyat ve avantajlarıyla satışlara başladı.

Akar Yapı’nın Kartal’da yaşama sunduğu çevre dostu projesi olan ‘Yakapark’ görücüye çıktı

Akar Yapı Kartal’da yaşama geçirdiği Yakapark projesi yatırımcılara sunuldu. 

Toplam 6 bin 300 metrekare arsada ikisi 12’şer ve biri 16 katlı olmak üzere 3 blokta 166 konuttan meydana gelen ‘Yakapark’, büyüklükleri 86 metrekare ile 298 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 3+2, 4+2 daire tiplerinden oluşuyor.

3 ayrı blok ve 166 adet konuttan oluşan Yakapark; “Yeni normal”e uygun, balkonlu, ferah daireleri ile şehir merkezine yakın ancak gürültüsünden uzak kalmak isteyen sakinleri için büyüklükleri 86 m2 ile 298 m2 arasında değişen 2+1, 3+1 ve 5+2 daire tipi seçenekleri, sosyal donatıları, imkanları, hizmet alanları ve doğayla bütünlüğü açısından oldukça zengin bir yaşam alanı sunacak. Yüzde 80’e yakın kısmı açık ve yeşil alan olarak planlanan projede dairelerin yüzde 70’i ikinci kattan itibaren deniz görüyor.

Yakapark’ın 6.300 m2’lik yaşam alanında kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, buhar odaları, yürüyüş ve koşu parkuru, tenis, basketbol, voleybol, mini futbol vb. çok amaçlı spor sahası, bisiklet ve paten yolu, pilates alanı, botanik bahçeleri, meyve bahçesi, hobi bahçesi, şömine ve barbekü alanı, kış bahçesi, şelale, süs havuzu, cafe, vitamin bar, squash salonu, playstation ve mobil oyun odaları, sinema odası, parti ve karaoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları, kreş, seyir terası, güvenlik ve kapalı otopark yer alıyor.

Arıtma su ve güneş enerjisi ile tasarruf sağlanacak

Yakapark’ta günlük yaşamı kolaylaştıracak unsurlar düşünülmüş. Yaklaşık 6 bin 300 metrekare arazi üzerinde ikisi 12’şer ve biri 16 katlı olmak üzere 3 blokta 166 konuttan meydana gelen ‘Yakapark’, büyüklükleri 86 metrekare ile 298 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 3+2, 4+2 daire tiplerinden oluşuyor. Çevreci bir proje olan Yakapark’ta banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasına olanak veren gri su sistemi uygulanacak. Böylece su israfının önüne geçilecek, peyzaj için kullanılacak ve sudan tasarruf edilecek. Banyo ve mutfakta kullanılan su arıtılarak depolanacak ve peyzaj alanını sulamak için kullanılabilecek. Bahçe aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanmak mümkün olacak. Böylece konut alıcısının cebinden çıkacak aidat bedeli de azalacak. Yüzde 80’e yakın kısmı açık ve yeşil alan olarak planlanan projemizde dairelerin yüzde 70’i ikinci kattan itibaren deniz görüyor.

Sosyal donatıları, imkanları ve hizmet alanları açısından oldukça zengin bir proje olan Yakapark’ın sundukları arasında; kapalı yüzme havuzu fitness, sauna, buhar odaları, yürüyüş ve koşu parkuru, tenis, basketbol, voleybol, mini futbol vb. çok amaçlı spor sahası, trambolin, bisiklet ve paten yolu, pilates alanı, botanik bahçeleri, meyve bahçesi, hobi bahçesi, şömine ve barbekü alanı, kış bahçesi, şelale süs havuzu, kafe vitamin bar, squash salonu, play station ve mobil oyun odaları, sinema odası, party ve kareoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları kreş, seyir terası, güvenlik ve kapalı otopark yer alıyor” diye konuştu.

Kartal Yakacık’ta yükselen Yakapark projesi; lokasyon ve önemli merkezlere yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Metrodan deniz ulaşımına, toplu taşımaya yürüyüş mesafesinde bulunan proje, Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden E-5 bağlantı yolu üzerinde konumlanıyor. Üniversite, hastane ve alışveriş merkezlerine komşu olan Yakapark projesi, deniz gören daireleriyle Aydos ormanlarına komşu olarak yükseliyor.

Kişiye özel ödeme kolaylıkları yer alıyor

YG İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Gülhan ise konuşmasında Yakapark’ın yüksek prim potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi. Proje ve ödeme kolaylıklarıyla ilgili bilgi veren Gülhan “Projemizi teknik ve donanım bakımından en üst düzeyde planlamamıza rağmen fiyat olarak ekonomik olmayı seçtik. Projede banka kredisiyle yüzde 25 peşin 120 ay vadeli taksit imkanından yararlanmak mümkün. Peşin ödemelerde ise yüzde 10 indirim söz konusu. Ayrıca kişiye özel ödeme kolaylıkları da sağlıyoruz. Projemizi 2013 Ekim ayında teslim etmeyi planlıyoruz. ” dedi.

 Çevreci dostu proje olan Yakapark’ta yağmur suları değerlendirilerek peyzaj alanları sulamasında kullanılacak olmasıyla sudan tasarruf edilecek, su israfının önüne geçilecektir. Bahçe aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanılacak. Böylece konut alıcılarının aidat bedeli de azalmış olacak.

Projede konutlar fiyatları  119m2 2+1 dairelerin 1.884.000 TL, 138m2 3+1 dairelerin 2.177.000 TL ve 211m2 5+2 dairelerin 4.500.000 TL fiyatla satışa sunulmaya başlandığı projenin anahtar teslim tarihi Ekim 2023 olarak belirlendi.

0 (216)-451-14-14

info@yakapark.ist

https://yakapark.ist/