DAP Yapı yakında yurt dışına açılıyor

DAP Yapı yakında yurt dışına açılıyor

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni hedeflerinin önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde yurt dışına açılmak ve önümüzdeki 5 yıl içinde de en az 10 bin çalışanıyla birlikte en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir inşaat firması olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Fortune Türkiye dergisine verdiği açıklamalarda konuşan Yılmaz, bundan 30-40 yıl sonrasının yapılarını inşa eden bir vizyonla Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürdüklerini dile getirdi.

“İstanbul’da toplam 700 bin metrekare arsaya sahibiz”

İstanbul ile İzmir’de 700 bin metrekareye civarında arsalarının olduğunu söyleyen Yılmaz, “2017 yılını ve 2018’in ilk 6 ayını iş geliştirme ve yatırım yılı ilan etmiştik. Şu anda en büyük projemiz olan İstMarina’da konut ve ofisleri teslim ediyoruz. Geçen yıl İzmir projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme’de de proje geliştiriyoruz. İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde deçalışmalarımız devam ediyor. Validebağ ve Teras Kule’nin inşaatı da sürüyor. Emlak Konut’tan aldığımız ihalelerle birlikte yaklaşık 13 milyar TL’lik iş hacmimiz bulunuyor” diye konuştu.

Yılmaz, Emlak Konut tarafından ihaleleri gerçekleştirilen Nişantaşı’daki arazi ihalesini 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle; Çekmeköy arazisi ihalesini ise 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazandıklarını söyledi.

“Yurt dışına açılacağız”

Yılmaz, şirketin gelecek vizyonuyla ilgili de yaptığı açıklamada, “5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz. Şu anda yurt dışında incelemelerimiz sürüyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.