Nef’ten, Bodrum Yalıkavak’ta 300 milyon Euro’luk Ege kasabası

Nef’ten, Bodrum Yalıkavak’ta 300 milyon Euro’luk Ege kasabası

nef yalıkavak

Türkiye’nin en hızlı büyüyen gayrimenkul şirketi olan Nef, Türkiye’de İstanbul dışındaki ilk projesini Bodrum Yalıkavak’ta yapıyor.

Nef Bodrum Yalıkavak’ta yer alacak dev projenin yatırım değeri 300 milyon Euro. Otelin işletmesini Singapur merkezli lüks otel zinciri ‘Banyan Tree’ yapacak. Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur Bu proje ile bir sahil kasabası kuracaklarını dile getirdi. 2010 yılında kurularak çık hızlı bir şekilde büyüyen Türkiye’nin en iyi firmalarından biri olan gayrimenkul şirketi Nef, İstanbul’dan sonra ikinci proje geliştirme adresi olarak Bodrum’u seçti.

Geçen yıl 1.3 milyar lira ciro ile yılı kapatan NEF bu yıl 1.9 milyarlık yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, Kasım 2015’te 60 milyon Euro’ya satın aldığı 116 dönüm alanda yazlık projesi inşa edecek. Projede yer alacak oteli ise Singapur merkezli ultra lüks otel zinciri Banyan Tree işletecek.

Banyan markası Avrupa’daki ilk otelini Bodrum’da açmış olacak. Kaba inşaatı bitme aşamasına gelen projede teslimlerin 2018 yazında yapılması düşünülüyor.

Nef yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur: Banyan Tree’den rezidans alanlar isterlerse her yıl belirli bir zaman için Bodrum’da kalıp, diğer zamanlarda ise aldıkları konutlarını Banyan Tree’nin işletmesine verip buradan gelir elde edebileceklerini söyledi. Erden Timur, buradan rezidans alanların isterlerse Bodrum’da kalma haklarını Banyan Tree’nin Dünyada bulunduğu 40’ı aşkın yerde kalarak da değerlendirebileceklerini söyledi.

Nef Bodrum Yalıkavak’ta fiyatlar 365 bin euro’dan başlıyor

Nef Yalıkavak projesinde 389 adet villa ve rezidans bulunacak. 30 adet rezidansın işletmesi Banyan Tree’ye ait olacak. 70 odalı Banyan Tree Oteli 2019 yazında açılacak.