Mobil 1™ ve WEC Hypercar Sınıfının Öncüsü Hertz Team JOTA’nın Resmi Ortağı Oldu!

Mobil 1™ ve WEC Hypercar Sınıfının Öncüsü Hertz Team JOTA’nın Resmi Ortağı Oldu!

Mobil 1™ ve WEC Hypercar Sınıfının Öncüsü
Hertz Team JOTA’nın Resmi Ortağı Oldu!

Mobil 1™ Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda Performansın Sınırlarını Zorlayacak!

Mobil 1™, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda başarı arayan Hertz Team JOTA’nın resmi ortağı oldu. Bu ortaklık kapsamında Mobil 1™, 2024 sezonunda takımı özel madeni yağ tedarikçisi olarak destekleyecek. 2024 yılında 50. yıldönümünü kutlayan Mobil 1, Porsche 963 için Hertz Team JOTA’ya özel madeni yağ tedarikçisi olarak destek vererek motor sporlarında performansın sınırlarını zorlamaya devam edecek. Hertz Team JOTA pilotu olarak sürücü koltuğuna oturan Jenson Button, Brawn GP ile Formula 1 Dünya Pilotlar ve Üreticiler Şampiyonasını kazandı. Bugün ise ortaklığa zengin bir deneyim ve bilgi katmaya devam ediyor. Jenson, Phil Hanson ve Oliver Rasmussen ile birlikte 38 numaralı Porsche 963 ile yarışırken, 12 numaralı araçta ise JOTA yarış kazanan pilotları Will Stevens, Callum Illot ve Norman Nato ile yarışacak.

Dünyanın lider yüksek performanslı madeni yağ tedarikçisi Mobil 1™, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (WEC) yarışan Hertz Team JOTA ile ortaklık yapıyor. Bu önemli ortaklık, Mobil 1™’in motor sporlarındaki alanını genişleterek markanın yarış pistinde ve hatta ötesinde inovasyon ve mükemmelliğe olan bağlılığını güçlendiriyor. Bu ortaklık, 2024 yılında 50. yıldönümünü kutlayan Mobil 1™’in motor sporlarında performansın sınırlarını zorlama konusundaki kararlılığını temsil ediyor.
WEC’de Porsche otomobilleriyle güçlü bir birliktelik sürdüren Mobil 1™, ortaklık kapsamında Porsche 963 için Hertz Team JOTA’ya özel madeni yağ tedarikçisi olarak destek verecek. Mobil 1™’in en ileri teknolojisi, zorlu WEC sezonu boyunca performansı, verimliliği ve güvenilirliği optimize etmek üzere tasarlandı.
Şampiyon Pilot Hertz Team JOTA pilotu olarak sürücü koltuğuna oturuyor!
Efsanevi Amerikan futbol ligi (NFL) oyun kurucusu Tom Brady tarafından desteklenen Hertz Team JOTA, dayanıklılık yarışında en üst performans seviyesine odaklanmış durumda ve hem pistte hem de pist dışında üstünlük sağlama azmiyle hareket ediyor. Eski Formula 1 Dünya Şampiyonu ve WEC sezonunun pilotlarından biri olan Jenson Button, Hertz Team JOTA pilotu olarak sürücü koltuğuna oturuyor. Güçlü bir Mobil 1™ geçmişine sahip olan Jenson Button, Brawn GP ile Formula 1 Dünya Pilotlar ve Üreticiler Şampiyonasını kazandı. Bugün ise ortaklığa zengin bir deneyim ve bilgi katmaya devam ediyor. Jenson, Phil Hanson ve Oliver Rasmussen ile birlikte 38 numaralı Porsche 963 ile yarışırken, 12 numaralı araçta ise JOTA yarış kazanan pilotları Will Stevens, Callum Illot ve Norman Nato yarışacak.
En başarılı motor sporları takımlarından biriyle ortaklıklarını duyurmaktan heyecan duyduklarını ifade eden ExxonMobil Global Motorsporları Müdürü Rob Shearer, “Hertz Team JOTA ile olan ortaklığımız, inovasyon ve mükemmelliğe olan ortak bağlılığımızı temsil ediyor. Mobil 1’in benzersiz formülü, dayanıklılık yarışlarının zorlu gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılayarak performans, verimlilik ve güvenilirliği artırmak üzere tasarlandı” dedi.
Hertz Team JOTA Kurucusu Sam Hignett ise, “Mobil 1’in ailemize dahil olduğunu görmekten dolayı onur duyuyoruz. Ortaklıklarımız bizim için her şeyi ifade ediyor. Bizimle aynı değerlere sahip, inovasyona ve yarış sanatına sıkıca bağlı Mobil 1 gibi bir şirketle birlikte yürümek bizim için bir onur. Mobil 1’in deneyimli ekibi, verimlilik ve güvenilirliğin performans açısından hayati öneme sahip olduğu bir yarış ortamında bize rekabet avantajı sağlamak üzere dünyaca ünlü madeni yağları dışında gerçek zamanlı teknik destek de sağlayacak” dedi.
Mobil 1 Hakkında
Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1, geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sağlayan aşınma önleyici teknolojiye sahip. Bu teknoloji Mobil 1 ürünlerinin otomobil üreticilerinin en zorlu standartlarını karşılaşmasını sağlarken, aynı zamanda normal ve hatta en zorlu koşullar altında motor aşınmasına karşı üstün koruma sağlıyor. Mobil 1, kritik motor parçalarını korumak üzere aşırı sıcaklıklarda hızla akıyor ve motor performansını en üst düzeye çıkarmak ve motor ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için tasarlanmış durumda. Daha ayrıntılı bilgi için www.mobil1.com adresini ziyaret edebilir ve Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden @Mobil1’i takip edebilirsiniz.