3 puandan daha fazlası

3 puandan daha fazlası

Sarı-lacivertliler, Fransız ekibini yendiği taktirde grubu lider tamamlayarak son 16 turuna atlayacak. Mart 2023’e kadar Avrupa’da maç yapmayacak olan Fenerbahçe, ülke puanına katkısını da arttırmış olacak.

FENERBAHÇE, yarın Avrupa Ligi’nde Rennes’i ağırlayacak. Fransız ekiple oynanacak mücadele sarı-lacivertliler için 2022’nin en önemli müsabakası olacak. Bu maça iki takım da 10’ar puanla giriyor. İlk maçın 2-2 bitmesi nedeniyle yarın kazanacak takım grup liderliğini, ikili averajla garantileyecek. Sarı-lacivertliler, son 12 maçını yitirmeyen rakibine karşı galip gelip bir değil pek çok zafer kazanmanın peşinde. Galibiyet halinde şu avantajlar yakalanacak:

2023’e kadar lige devam 

AVRUPA Ligi grup ikincileri, Şampiyonlar Ligi gruplarını üçüncü bitiren takımlarla ‘Play-Off’ turu mücadelesi veriyor. Grup liderleri ise bu turu es geçiyor ve Kupa 2’deki ilk maçını mart ayında oynuyor. Yani Fenerbahçe yarın Rennes’i yenerse Mart 2023’e kadar tek kulvarda mücadele edecek. Avrupada sezona 14.500 puanla 107’nci sırada başlayan Fenerbahçe bu sezon Avrupa kupalarında sergilediği performansla (6G, 3B, 1M) 22.000 puana ulaştı ve 70’inci sıraya yükseldi.