Aprilia Tuareg, Transanatolia Rallisi’ni, Podyumda Tamamladı!

Aprilia Tuareg, Transanatolia Rallisi’ni, Podyumda Tamamladı!

Aprilia Tuareg, Transanatolia Rallisi’ni, Podyumda Tamamladı!

Aprilia Racing Team’in hazırladığı Aprilia Tuareg’ler, Transanatolia Rallisi’ni Jacopo Cerutti ile üçüncü, Francesco Montanari ile sekizinci olarak tamamladı. Afrika’daki yarışlar öncesinde Türkiye’de önemli bir başarı kazanan Aprilia Tuareg’in geliştirmeleri devam ediyor.

Motor sporları dünyasında mücadele ve performansın yıldızı Aprilia, iki farklı Tuareg ile mücade verdiği Transanatolia Rallisi’nde podyum başarısına ulaştı. Zorlu Transanatolia Rallisi’nde Jacopo Cerutti ile üçüncülüğü, Francesco Montanari ile de sekizinciliği kazanan Aprilia, Afrika’da düzenlenecek yarışlar öncesinde üstün bir başarı gösterdi. İlk büyük rallisinde derece alan Tuareg için önemli deneyimler elde edildi. Türkiye’deki yarış; deneyim elde etmek, ekibin sinerjisini geliştirmek, pilotların böylesine genç bir projeyi tanımasına olanak sağlamak ve doğal olarak fabrika motosikletinin performansı ve güvenilirliğinden başlayarak Aprilia Tuareg’i teknik açıdan geliştirmek için muhteşem bir platform oluşturdu.

Kendinden güçlü motosikletlerin performansını geride bıraktı

Jacopo Cerutti, yarışın son gününde de her iki özel etabı domine ederek ayağı kazandı. Böylece günün her iki sıralamasında da zirveye yerleşti. Gerek tek silindirli süper özel motosikletlere, gerekse 650 ile 1300 cc arasındaki çok silindirli motosikletlere ayrılan kategori sıralamalarında zirveyi zorladı. Francesco Montanari de son günü sekizinci sırada tamamlayarak başarılı bir performans sergiledi.

Jacopo Cerutti; “Gerek özel etapları, gerekse ayağı kazanarak çifte galibiyetle muhteşem bir zafer günü oldu. Transanatolia’da çok eğlendim ve Tuareg’i limitlerine kadar zorladım. Zorlu bir yarış haftasının ardından genel klasmanda üçüncü olmak, Tuareg için önemli bir sonuç. Aprilia Racing ve GCorse ile bunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ancak motosikletimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bir sonraki yarış, ekim ayında Sardunya’da, İtalyan Motorally Şampiyonası altında koşulacak” dedi.

Hem dar virajlarda hem de hızlı etaplarda performans

Aprilia Racing Team tarafından, GCorse işbirliğiyle geliştirilen Aprilia Tuareg için ilk önemli uluslararası test olan Transanatolia Rallisi’ne katılımla Aprilia, büyük Afrika off-road yarışlarına dönüşü hedefleyen, “Afrika’ya Dönüş” projesi yolunda önemli bir aşamaya giriyor. Transanatolia Rallisi’ne katılan Aprilia Tuareg, doğrudan fabrika ürününden aktarılan üstün sürüş ve motor özelliklerini sergiledi. Tuareg, birçok tehlikeyi gizleyen virajlı etaplarda olduğu kadar 190 km/s’e ulaştığı hızlı etaplarda da üstün bir performans sergileyerek hayranlık uyandırdı. Ralliler için geliştirilen Aprilia Tuareg, fabrika modelinden türetilen motosikletin teknik temeli üzerine inşa edilmiş olup, İtalya Motorally Şampiyonası’nın önemli bir de oyuncusu. Bu segmentte Jacopo Cerutti, 600 cc’den büyük, çok silindirli motosikletlere özel, G-1000 kategorisinde liderlik konumunu sürdürüyor.

 Doğan Trend Otomotiv Hakkında

Doğan Trend Otomotiv Ticaret Hizmet ve Teknoloji A.Ş., Doğan Holding çatısı altında otomotiv ve mobilite alanlarında faaliyet gösteriyor. 1961 yılında otomotiv ticareti yapmaya başlayan Doğan Grubu’nun 60 yıllık deneyimiyle; bünyesinde Suzuki, Suzuki Marine, Piaggio, Vespa, Moto Guzzi, Aprilia, KYMCO, Wallbox, Silence, Gita ve MG gibi markalarının distribütörlüğünü barındırmaktadır. İkinci el ve perakende satış hizmetleri kapsamında suvmarket.com, vespastoreturkey.com ve scootermarket.com markalarıyla sektörde kiralama operasyonları ve e-ticaret alanında varlığını sürdürmeye ve büyümeye devam etmektedir. Teknolojik, müşteri odaklı ve keyifli bir deneyim sunan markaları tüketicilerle buluşturuyor. Marka temsilciliklerinin yanısıra ülke çapında bayileri ve perakende satış-servis noktaları ile kiralama operasyonları da bulunan Doğan Trend Otomotiv hakkındaki güncel bilgilere www.dogantrend.com adresinden ulaşılabiliyor.