TOKi ihalesine ilgi büyük oldu

TOKi ihalesine ilgi büyük oldu

toki-muzayede-630x360

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (Toki) mülkiyetlerinde bulunan çeşitli gayrimenkullerin TURYAP tarafından yapılan müzayedesinde beklenen rekor satış gerçekleştirildi.

Yapılan müzayedede açık arttırma usulüyle satışa sunulan ve muhammen bedel toplamı 14 milyon olan gayrimenkuller; yüzde 212 artışla 31 Milyon 854 Bin TL’den işlem gördü.

TOKi’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde yapılan müzayedede iş yerleri yüzde 25’i peşin 120 ay vade, konutlar ise yüzde 12’si peşin 180 ay ve yüzde 25’i peşin 120 ay vade seçenekleri ile satıldı. 40 ilde satışa çıkan 220 taşınmazdan iş yerleri 7.500 TL’den, konutlar ise 65.633 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarla buluştu.

Açık artırmaya çıkan konutların tamamı satılırken Şanlıurfa’daki ticari gayrimenkuller saniyeler içinde rekor artışlar göstererek müzayedenin ilgi odağı oldu. Viranşehir’de bulunan iş yerleri yüzde 400’e kadar artış gösterdi.

TURYAP’tan bir müzayede daha yapılacak
Türkiye’nin emlak pazarlama ve aracılık şirketi TURYAP, düzenlediği müzayedelere bir yenisini daha ekledi. TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile sözleşme imzalayan Turyap, Emlak Konut Başakşehir Evleri’nde tamamı bitirilmiş 504 konutu 28 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 11:00’de açık artırmayla satışa çıkarıyor.

Turyap tarafından yapılacak müzayede; İstanbul’un parlayan yıldızı Başakşehir’de tamamı bitmiş, oturuma hazır konutların satışı açık artırma yöntemiyle Emlak Konut Başakşehir Evleri Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Müzayede ile ilgili detaylı bilgiye Turyap’ın internet sitesinden ulaşılabiliyor.