500 milyonluk yatırım Onur Park Life’ı tanıyalım

500 milyonluk yatırım Onur Park Life’ı tanıyalım

ONUR PARK LİFE TANITIM VİDEOSU:https://www.youtube.com/watch?v=H7sdiz5qfy4

SELAMLAR,  Öncelikle bizleri bu çok değerli projenizde ağırladığınız için siz Onur Park Life ailesine, sorularımıza içtenlikle ve sıcak bir samimiyetle cevap verdiğiniz için sayın Ahmet Eyüpoğlu beye (Satış Kordinatörü) ve  Deniz Ağaç beye (Satış ve pazarlama müdürü) çok teşekkür ederiz…

– Ahmet Bey Onur Park Life Projeniz nasıl bir proje ve sizi diğer projelerden ayırt eden özellikleriniz nelerdir? Müşterileriniz sizi neden tercih etmeliler?

Şimdi öncelikle Onur Park life projemiz bölgede düşük emsalli ve yoğun olmayan bir proje. Onur Park Life toplamda 3 etaptan oluşuyor. Şu anda 1. etabımız 21,000 metrekare arazi üzerinde inşa edilecek. Bizim burdaki emsalımiz 1,5 emsal diğer projeler genelde 2,5 emsalle çalıştılar, bizim 1,5 emsal olduğu için bizim inşaat yoğunluğumuz az ve arazi bize ait olduğu için mümkün olduğunca ferah yaşanılabilir bir site ortaya çıkarmayı istiyoruz.

– İnşaatınız kaç metre arazide gerçekleşiyor?

Toplam arazimiz 46,800 metrekare, 1. etap 21.000 metrekarede olacak. 1. etapta toplam 299 daire 89 dükkan yapıyoruz emsal projelere göre çok az. Bunun haricinde bizim katlarımızda 4 daire var , kat yükseklilerimiz 3.10 ile 3.30 metre arasında planladık. Normalde 2.70-2.80 yapılır ama biz müşterilerimize daha ferah ve yaşanabilir daireler çıkaracağız bu konularda daha hassas davranıyoruz çünkü. İnşaat maliyetimiz biraz daha yükselecek ama biz daha kaliteli bir iş çıkarmak istiyoruz.

onur park life

– Her blokta 3,30 m daireniz olacak mı?

Arkanızda bulunan proje maketinde D bloğumuzda dairelerimiz yükseklikleri 3.30 metre olacak onun yanındaki A3 B3 A2 bloklarımızda ise 3.10 metre olacak.

– ilk etabınız kaç blok kaç daire olacak?

İlk etabımız 4 bloktan 299 daire 89 ticari ünitemiz var. Ticari ünitelerimizde 7 metre yükseklik olacak asma kat ve tepe alanı var. Biz yüksekiği biraz önemsedik insanlar basık ve ferah olmayan yerlerde yaşamasın istedik. 1. ve 2. etabımızda projemize 1+0, 1+1 kesinlikle yer vermedik bu etaplarımızda kesinlikle aile konsepti yapacağız.
Projeye başlamadan önce çok ciddi bir şekilde piyasada araştırma yaptık. 1+0 ve 1+1 dairelerin olduğu projelerde aile konseptini yakalamanız çok zor o nedenle biz bunu çok önemsedik ve 1. ve2. etabımızda aile konsepti olması için 1+0 ve 1+1’ yer vermedik. Proje ne kadar yaşanabilirse o kadar hem yatırıma açık hemde geleceğe dönük olabilir.

Deniz Ağaç (Satış müdürü)

– Konutlarınız kaç kat?

Projemizde bloklar 15 kat ve 31 kat olacak. 31 katlı projemizde en üstte penthouse bir dairemiz olacak sadece D bloğumuzda. A3 B3 ve A2 bloğumuzda ise en üst katlarımızın yüksekliğini ise 3.80 metre yaptık. Neden 3.80 yaptık çünkü insanlar daha ferah yaşasın ve özel tasarım yapmak isteyenler için bir mimari açıdan imkan sunmak istedik.

Bunun dışında bizim bütün dairelerimiz köşe daire şeklinde, Hiçbir dairemiz birbirini görmüyor.
Her katta 4 dairemiz olacak. Bütün dairelerimiz balkonlu, kapalı mutfak ve ebeveyn banyolu olacak.

– Projede metrekareler nasıl acaba?

Bizim projemizde en küçük dairemiz 132 metrekare 153 ve 185 metrekare olarak değişiyor. Diğer emsal projelerde 2+1 yapıyorlar ama 85 metre açık mutfak ve 1+1 gibi oluyor. Bizde böyle değil açık mutfak yok ve metrekarelerimiz daha büyük oluyor.

– Ticari birimlerinizle ilgil nasıl bir tasarufunuz oldu acaba?

Efendim ticari birimlerimizi cadde konsepti ağırlıklı yaptık biz burda eski AVM mantığından biraz uzak yaptık insanlar dışarı çıkınca AVM ye girip çıkmak biraz zaman aldığı için böyle daha hızlı ve zaman almayacak bir mantıkla yaptık anlayacağınız. Ve açık cadde dükkan yaparkende otopak alanlarımız biraz fazla tutuyoruz. Müşterilerimiz ferah dükkanlarda daha hızlı alışverişlerini yapıp çıkabilecekler. Ve ciddi anlamda kurumsal firmalarla görüşüp önemli markaları getireceğiz bununla ilgi ciddi anlamda çalışmalara başladık.
En önemliside ticari alanda ünitelerimizi satmıyoruz kiralama yapmayı planlıyoruz çünkü ticari üniteler satılınca konsepte sıkıntılar olabiliyor. Yönetimi ise biz 5 yıllığına kendimiz yapacağız, aidatları yüksek tutmayacağız.

Ahmet Eyüpoğlu ( Satış Kordinatörü)

– Sosyal donatı olarak neler sunuyorsunuz peki?

Donatılarımız şöyle alt katımızda kapalı yüzme havuzu, fitnes salonu, sauna ve hamamız bulunacak onun haricinde resepsiyon girişimiz olacak, güvenlik zafiyeti yaşanmaması için giriş çıkışlarımız tek yerden olacak.

Her dairenin kendine ait 2+1 ler için 1 araçlık otoparkı, 3+1 lerin 2 araçlık otoparkı ve her daireye ait otopark alanında bir depo alanı veriyoruz.

– Onur Park Life lokasyon olarak müşterilerine ne sunuyor acaba?

Onur Park Life lokasyon olarak 1. Atatürk Havalimanı ile 3. Havalimanının tam ortasında bulunuyor, 3. köprünün bağlantı yolları buraya çıkıyor. 300 metre mesafede metro gelecek ileride tarih olarak 2019 görünüyor. Bu bölge her geçen gün dahada kalabalıklaştığı için toplu ulaşım önem kazanıyor. lokasyon olarak TEM’den bağlantı yoluna girdiğiniz zaman bahçeşehir gişelerinden çıkınca yaklaşık 600-700 metre sonra projeye ulaşabiliyorsunuz o nedenle teme giriş çıkış çok kolay.

– Peki müşterilerinize yatırımsal olarak herhangi bir vaadiniz yada öngörünüz var mıdır?

Proje olarak bizim bulunduğumuz bölgede böyle bir proje pek yok emsalsiziz diyebiliriz yani ve bölgede yaptığımız çoğu analize göre burda olmayan bir projeyi hayata göçiriyoruz ve bu nedenle müşterilerimize iyi bir kar getirecek güzel bir proje sunuyoruz. Bundan dolayıda projemizin kalitesi ortaya çıkınca ve yaşandıkça görülecek aslında. Rakamsal olarak pek telafuz etmek istemiyoruz ama bizim öngörümüz yüzde 70 ler civarında bir prim olacağını düşünüyoruz. Metro gelince bu dahada katlanır tabikide.

Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile Kanal İstanbul projesinede çok yakındayız ve lokaslon olarak çok iyi bir lokasyondayız ve bu bölgede çok büyük yatırımcılar mevcut ve 2019 yılında yaklaşık 100 bin civarında bir nüfus oluşacak bu ciivarda.

ahmet eyüpoğlu

– Başka arsalarınız var mı ve yakında başka projelerinizde olacak mı acaba?

Bizim bu projeden önce Bahçelievler, bakırköy, beylikdüzü ve Büyükçekmecede projelerimiz oldu. Bu büyüklükte projemiz ilk bu olacak. Bu işin temelinden geliyoruz Onur çimento ve beton firması olduğumuz için işin temelinden geliyoruz geçmişimiz çok kuvvetli 60 yıllık köklü bir firmayız, Çoğu firmanın tedarikçi firmasıyız biz. Buda bizim artımız oluyor yani. Arazimizin kendimize ait olmasıda beton demir bizde geriye sadece inşaatı yapmak kalıyor yani. Biz yaşanabilir ve örnek bir proje olmak istiyoruz.
Biz projemizde karmaşa olmasını istemiyoruz o nedenle inşaat yoğunluğu az ve 1+0 ve1+1 olmayan aile konsepti çıkarmak istiyoruz.

– Peki yabancı müşterileriniz var mı?

Biz yabancılardan daha çok yerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Projemizin bittiğinde dolması ve yaşanabilir olması bizim için çok önemli yatırımdan çok oturulup yaşanabilmesi bizim için çok önemli.

20161208_180122

– Geçen aylardan Satranç Federasyonun düzenlediği küçükler satranç turnuvasına katılan veliler için bir etkinlik yapmıştınız o nasıl verimli geçti mi acaba?

Çok keyifli ve çok verimli geçti hem bizim hem gelen konuklarımız için. Çocuklar bizim geleceğimiz onları burda aileleriye güzel bir şekilde ağırladık isteyenlere projemizi anlattık ve  çok keyifli verimli geçti yani. Ordan gelen müşterilerimize yüzde 5 indirimimiz oldu.
Yine böyle etkinlikler düşünüyoruz tabiki.

– 15 Temmuz sonrasında Emlak Konut ve GYODER yüzde 70 faiz uyguladı ama siz 0,69 daha düşük faiz uyguladınız bunun faydasını gördünüz mü?

Bİz İşbankası garantörlüğünde kredi veriyoruz 0,69 dan. Tabiki bizde de ciddi anlamdı faydasını gördük bu kampanyanın. Bizlerde 15 temmuz sonrası ülkemize katkımız olsun diye böyle bir kampanya yaptık.

Röportaj: Murat DEMİRCİOĞLU