İstanbul-Ankara arasına süper hızlı tren projesi arsa fiyatları etkileyecek

İstanbul-Ankara arasına süper hızlı tren projesi arsa fiyatları etkileyecek

İSTANBUL-ANKARA ARASINA SÜPER HIZLI TREN PROJESİ YOLDA

İSTANBUL-ANKARA ARASI 80 DAKİKAYA DÜŞECEK

İstanbul-Ankara arasına yeni hızlı tren hattı geliyor. Süper Hızlı Tren Projesi ile İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya düşecek. Projenin nereden geçeceği merak edilirken, Gayrimenkul Uzmanı Gamze Özlü, Göynük’ü işaret etti.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul-Ankara arasına yapılacak Süper Hızlı Tren Projesi ile seyahat süresinin 80 dakikaya ineceğini bildirdi. Hat üzerinde 4 istasyon olması planlanıyor. Tügiad Üyesi, Gayrimenkul Uzmanı Gamze Özlü, İstanbul’dan sonra olacak durakların merak konusu olduğunu dile getirdi. Özlü, “Bu o bölgedeki arsa fiyatlarını etkileyecek. Ben bir durağın kesinlikle Göynük olabileceğini düşünüyorum. Çünkü İstanbul-Ankara arasında tam orta nokta. Ve bu bölgede çok uygun fiyatlı olan arsalar tam anlamıyla fırsat” dedi.

 

“GÖYNÜK’TE ARSA YATIRIMI İÇİN FIRSAT VAR”

 

İstanbul’dan  sonra olacak o duraklar merak konusu oldu. Projenin öneminden bahseden Özlü, güzergâh üzerindeki arsaların da değer kazanacağını söylüyor. Gayrimenkul Uzmanı Gamze Özlü, “Ben bir durağın kesinlikle Göynük olabileceğini düşünüyorum. Çünkü İstanbul-Ankara arasında tam orta nokta. Bu bölgede çok uygun fiyatlı olan arsalar tam anlamıyla fırsat. 1’e 10 bile kazanılabilir. Çünkü yapılacak proje büyük boyutlu. Ankara dan başlayıp Nallıhan-Göynük-Akyazı üzerinden Kuzey Marmara Otoyolu ile buluşmuş olacak. Arsa yatırımınız bu bölgede dövizi katlar; bunu unutmayalım. Risk almadan arsa yatırımı yapılmalı” diye konuştu.

bu o bölgedeki arsa fiyatlarını etkileyecek. 

 

İSTANBUL-ANKARA ARASINA YENİ OTOYOL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yeni bir otoyol projesi üzerinde çalıştıklarını da belirtti. Otoyol, Ankara’dan başlayıp Nallıhan-Göynük-Akyazı üzerinden Kuzey Marmara Otoyolu ile buluşacak. Uraloğlu, “Dolayısıyla biz sadece iki il arasındaki ulaşımı değil orta koridorda bulunan Türkiye’nin bu anlamdaki elini de güçlendirmiş olacağız” dedi.