En güzel evlilik teklifi için Romantik 9 Avrupa şehri!

En güzel evlilik teklifi için Romantik 9 Avrupa şehri!
Zengin içeriğiyle, birbirinden ilginç seyahat bilgilerini severlere aktaran Prontotourblog, unutulmaz bir evlilik teklifi yapmak için farklı alternatifler sunuyor. Yaz aylarının başladığı şu sıcak günlerde sosyal medya paylaşımlarında düğün resimleri ve mutlu birliktelikler göze çarpmaya başladı. Yazın gelişi ile kalbi kıpır kıpır atan çiftler, yazın da gelmesiyle birlikte aşkını bir adım öteye taşıma kararı veriyor. Hayatınızın en anlamlı “evet” cevabını almak için kuşkusuz mekan da önemli bir unsur. Gezginlerin seyahat pusulası Prontotourblog, evlilik teklifi etmek için Avrupa’nın en romantik 5 şehrini belirledi. İşte o şehirler:

Fransa: PARİS

Bütün dünyada aşk şehri olarak tanınan Paris’te, romantizmi yaşamak için çaba sarf etmeye gerek yok. Dünyaca ünlü şairlerin, yazarların zaman geçirdiği kafelerde oturup kahve yudumlamak, Seine Nehri boyunca el ele yürümek, Montmartre gibi romantik mahallelerde dolaşıp sokak ressamların eserlerine bakmak, akşam olduğunda ışıl ışıl parlayan Eyfel Kulesine karşı sevgilinizin elini tutmak… Tüm bunlar Paris’in rutin şehir aktiviteleri arasında. Kısaca Paris’te aşk baktığınız her yerde.

 

İtalya:

Toscana

toscana_batch
İtalya’da balayı denilince, akla ilk ya Roma ya da Venedik gelir. Amacımız tabii ki bu güzellikleri görmezden gelmek değil ama Toscana gibi bir gerçek de var. Bu yüzden bu önerimiz biraz daha alternatif bir balayı arayışında olan arkadaşlarımıza gelsin.

Bu bölgede, başrolde aşk ve şarap var; daha ne olsun!

Bu bölgeye gidip de adını sevdiğimiz şehir Siena’yı görmeden, Lucca’nın dar minik sokaklarında dolaşmadan, dünyanın en tanınan şarabı Chianti’den içmeden, sizi hem bağlarda gezdirecek hem de size ikramlarda bulunacak şarap turlarına katılmadan, Pisa’ya çıkmadan dönmeyin.

 

Yunanistan:

 Santorini

santorini_batch
Mikonos’u pompalaya pompalaya bir hal oldular. Her ne kadar ağızları açık bırakacak bir yer olsa da oraya karşı mesafeliyiz (şimdilik). Bu sebeple Yunanistan’ın bir diğer ünlü arasındayız. Balayı çiftlerinin de son gözdesi.

Şarabınızı alıp gün batımını izleyebileceğiniz en iyi nokta Oia’ya çıkın, Santorini krateri ve ortasında bulunan adalara düzenlenen turlara katılın, kayalar içine gömülü beyaz evleri fotoğraflayın, tüm adayı görebilmek adına atv kiralayın.

Bakmayın minik bir ada olduğuna; gece eğlencesi, barları, tavernaları, kulüpleri ile büyük şehirlere taş çıkartır. Akşama kadar depolayacağınız enerjiyi, gece salıverin gitsin!
Romantizminizi tetikleyecek Canaves Oia Hotel de önerimizdir.

 

Çek Cumhuriyeti: PRAG

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, görkemli kaleleri, katedralleri yürümeye doyamayacağınız dar sokaklarıyla dünyanın en şirin şehirlerinden biri. Hitler’in dahi vurmaya kıyamadığı şehir olarak anlatılan Prag’da, özellikle şehrin tarihi bölgesi size başka bir yüzyılın kapılarını aralayacaktır. Daha spesifik bir öneri ise akşam saatlerinde şehrin dünyaca ünlü köprüsü olan Charles Köprüsü’nde el ele yürümek. Tam olarak bu anlarda kendinizi başka bir yüzyılda, başka bir medeniyetin içinde hissedeceksiniz.

4341-1465823068_floransa

İtalya: FLORANSA

Sanatın ve Rönesans’ın başkenti Floransa, çarpıcı mimarisi ve dünyaca ünlü sanat eserleri nedeniyle şüphesiz ayrılmak istemeyeceğiniz şehirlerden. Üstelik Floransa’nın size sundukları bunlarla sınırlı değil. İtalya’nın nefes kesen manzaralarına, en iyi yemeklerine ve dünyaca ünlü şaraplarına ev sahipliği yapan Toskana bölgesi, Floransa ile birlikte birçok muhteşem şehri bünyesinde barındırıyor. Toskana bölgesinin eşsiz manzaralarıyla yükselteceğiniz duyguları Floransa’da zirve noktaya taşıyabilir, unutulmaz bir evlilik teklifine imzanızı atabilirsiniz.

İskoçya: EDINBURGH

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, gizem, tarih ve romantizm dolu. Büyük Britanya Krallığı tarihine biraz ilgi duyan herkes, bu coğrafyada duyguların tarihi dahi kolayca etkileyebildiğini bilir. Biraz maceracı bir ruhunuz varsa, şehrin büyülü atmosferini oluşturan tarihi yapılar, hızı hiç tükenmeyen eğlence ve şehir hayatı size rahatlıkla yol gösterebilir. Edinburgh’ta yapmanız gereken tek şey kendinizi şehrin kollarına bırakmak.

edinburg

İngiltere: LONDRA

Kraliyetin ve soyluluğun şehri Londra, nereden bakarsanız bakın sizi derinden etkilemeyi kolayca başarabilecek şehirlerden. Gerek tarihi yapıları gerek milimetrik sokakları gerekse Londra sakinlerinin yaşam biçimi ile Londra, romantizm sözcüğünün yeniden anlam kazandığı bir yer. Soho’da bulunan Asya restoranlarından birinde yediğiniz romantik bir akşam yemeği sonrası Birmingham Köprüsü’nden London Eye’a bakarken bir Lord Byron dizesiyle sevgilinize hayatın anlamını rahatça fısıldayabilirsiniz.

İtalya: VERONA

Bir de ölümsüz aşklara ev sahipliği yapmış şehirler vardır. Onların başında da hiç şüphesiz Verona geliyor. Shakespeare’in dünyaca ünlü yapıtı Romeo ve Juliet’i okuyanlar hikayenin tam olarak İtalya’nın kuzey şehri Verona’da geçtiğini bilir. Şehirde bulunan Juliet’in evi her gün binlerce romantik turist tarafından ziyaret ediliyor. Etkili bir teklif için bulunmaz bir nokta.

4343-1465823049_brugge

Belçika: BRUGGE

Ortaçağ’dan kalma masal bir şehir düşünün. Evleri, sokakları, hemen her şeyi günümüze kadar el değmeden ulaşabilmiş. Aslında tam olarak Brugge’den bahsediyoruz. Şehrin bu büyüleyici atmosferini tamamlayan diğer unsurlar ise sokaklar arasında kanallar aracılığıyla yapılan tekne turları ve şehre yılın önemli bölümünde hakim olan yoğun sis. Şanslıysanız ve yağmur da size bir şans sunuyorsa beklediğiniz an bu an demektir.