TEM Avrasya Konutları metrekaresi 5 bin TL’den satışa çıktı

tem avrasya konutları

Fuzul Yapı’nın İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirdiği projesi TEM Avrasya Konutları metrekaresi 5 bin TL’den satışa çıktı.

Fuzul Yapı ve TOKİ işbirliğiyle yapılan proje ön talep sürecinde 15 bin talep aldı.  TEM Avrasya Konutları metrekaresi 5 bin TL’den başlayan fiyatlarla 12 Mayıs’ta satışa çıkıyor.

 Toplantıya TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal,  Fuzul Gurup Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül’ün katılmasııyla gerçekleşti.

 

TEM Avrasya projesine ilişkin yaptığı açıklamada Fuzul Grup Yönetim Kurulu yöneticileri projenin bulunduğu bölgede ikinci el konut fiyatlarının dahi metrekaresinin 7 bin TL’den başladığına vurgu yaparak, TEM Avrasya Konutları’nın en az yüzde 50 prim yapacağı ifade ettiler. TEM Avrasya Konutları Fuzul Yapı kalitesi TOKİ işbirliği ile görücüye çıktı. Maslak iş ve yaşam bölgesine yakın Tem Avrasya Konutları satışa çıkıyor.


Ne Avrupa, ne Asya en güzeli TEM Avrasya” mottosuyla tanıtımı yapılan TEM Avrasya Konutları, 18 bin 621 metrekare alan üzerinde 17-18 katlı 6 bloktan oluşuyor. Projede 612 daire ve 1’i market olmak üzere 17 adet cadde dükkanları yer alıyor. Aile konseptinin ön planda tutulduğu projede, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutlar bulunuyor.


Tem Avrasya Konutları’nda 2+1 daire sayısı 362 adet, 3+1 daire sayısı 233 adet, ve geniş ailelere özel 17 adet 4+1 daire olarak belirlendi. Projede 17 adet de cadde mağazası yer alıyor.
450 Bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan TEM Avrasya Konutları fiyatları:
2+1 konut fiyatları 450 bin TL’den başlıyor,
3+1 dairelerin satış fiyatları 700 bin liradan başlıyor,
4+1 konutların satış fiyatları ise 1 milyon 20 bin TL’den başlayan fiyatlar yer alıyor.

Metrekare fiyatı 5 bin TL’den başlanayan TEM Avrasya Konutları daire fiyatları ise 450 bin TL’den başlıyor 1 milyon 20 bin TL’ye kadar yükseliyor.


Yüzde 30 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli ise 24 ay vade farksız taksitlendiriliyor. Yüzde 30 peşinat ise 2 taksit halinde ödeniyor. Diğer bir ödeme seçeneğine göre ise yüzde 20 peşinat veriliyor kalan yüzde 80 ise banka kredisi ile 120 ay yüzde 0,89 faizle taksitlendiriliyor.
TEM Avrasya Konutları projesinin 24 ayda tamamlanarak teslimlerinin Haziran 2019’da gerçekleştirilmesi ön görülüyor.
TEM Avrasya Konutlar’nın bulunduğu lokasyonda ikinci el konut fiyatlarının dahi metrekaresi 7 bin TL’den başlıyor.
TEM Avrasya Konutları Gaziosmanpaşa projesinin sosyal olanakları arasında ise, jakuzi, güvenlik, otopark, yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, cafe, mağazalar, restoran, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, spor alanları bulunacak.
İstanbul’un gelişen ilçesi Gaziosmanpaşa’da yükselen Tem Avrasya, Maslak’a 5 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 10 dakika, metroya ve GOP Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2 dakika, Atatürk Havalimanı’na 20 dakika mesafeyle şehrin iş ve yeni yaşam merkezinin tam kalbinde yer alıyor.
Toplantıda Fuzul Grup’un diğer projelerinden Vadiyaka’nın yüzde 92’sinin satıldığı kaydedildi. Fuzul Grup’un ortak olduğu 3. İstanbul projesinin satışlarının iyi devam ettiği belirtildi. Fuzul Gurup’un ilerleyen süreçte İstanbul’un merkezinde yeni projeler gerkçekleştirme konusunda istekli olduğu dile getirdi.

500 milyon liralık proje basına tanıtıldı. 612 daire ve 17 dükkan şeklinde tasarlanan TEM Avrasya Konutları’nda arsa büyüklüğü 18 bin 621 metrekare olarak açıklandı. Mimari konsepti ve konumuyla öne çıkan TEM Avrasya Konutları’nın lansmanında Fuzul Grup Pazarlama Müdürü Ümit Bozkurt önemli açıklamalarda bulundu. Bozkurt “TEM Avrasya Konutları, kısa sürede 15 bin talep aldı, satışlar 12 Mayıs’ta başlıyor. TOKİ’yle yaptığımız sözleşme gereği dükkanlarımız ihale yoluyla satılacak. Projemizde daire fiyatlarımız 450 bin liradan başlıyor ve 1 milyon 20 bin liraya kadar çıkıyor. Projemizin toplam maliyeti 500 milyon lira” diye konuştu.


Bunların dışında toplantıda söz alan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “TOKİ olarak arsa ve konut üretmeye devam ediyoruz. Ürettiğimiz kupon arsaları hasılat paylaşımı yöntemiyle vatandaşlarımıza sunuyoruz. Yakında yeni bir hasılat paylaşımı projemiz var. Yeri Arıcılar mevkiinde. Onun çalışmaları devam ediyor. Yine yakın zamanda Merkez Bankası’nın İstanbul Finans Merkezi’ndeki yerinde bir hasılat paylaşımı oldu. Onun ikinci oturumu yapılacak. Kayabaşı bölgesinde güzel arsalar var yani vatandaşımızın sosyal konut ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Şunu belirteyim 2016’da ürettiğiniz 65 bin konutun 2 bin 500’e yakını hasılat paylaşımıdır.” dedi.