Avrasya tüneli’nden geçen araç sayısı belli oldu

Avrasya tüneli’nden geçen araç sayısı belli oldu

Avrasya Tüneli açılışından bu yana beklentilerin üzerine çıkan araç geçişleri ilk günlerde rekora ulaştı. Avrasya Tüneli’nden kaç araç geçti?

Türkiye’nin mega projesi Avrasya Tüneli açılışından bu zamana kadar ilk günden rekor kırmaya başladı. Avrasya Tüneli kullanmaya başlayan İstanbullu vakit kaybetmeden tüneli kullandı.

Göztepe-Kazlıçeşme arasında deniz tabanının altında inşa edilen Avrasya Tüneli açılışı gerçekleştirilirken, geçen saatlerde İstanbullu sürücülerin ilk tercihi olarak araç geçişlerinde yoğunluk yaşanırken, şimdiye kadar geçen araç sayısının ne kadar olduğu açıklandı.

Araç geçişlerine ilişkin ilk veriler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklanırken, Arslan “Avrasya Tüneli’nden 14 saatte 23 bin 938 araç geçti” dedi. Şimdiden beklentilerin zerine çıkmaya başlayan Avrasya Tüneli İstanbul’da özellikle her gün bu hattı kullanacakların tercihi olacağı ifade edildi.

bakan ahmet aslan

Bakan Ahmet Arslan’dan selfie şikayeti

Vatandaşın selfie için kuyruk oluşturmaya başladığının altını çizen Bakan Arslan, “Şunu söylemekte fayda var. Tabi Avrasya Tüneli insanımızın gurur projesi, insanlarımız tünelden geçerken duruyorlar, resim çekiyorlar. Selife çekiyorlar. Biz hasetten rica ediyoruz. Elbette gurur projelerini fotoğraflamak, selfie çekmek güzeldir ancak trafiği çok aksatıyorlar. Başka insanların hayatını tehlikeye sokuyorlar. İstirhamımız o ki durup özellikle fotoğraf çekmesinler. Hem trafiği tehlikeye sokmasınlar. Kendi hayatlarını da başka insanlarında hayatlarını tehlikeye sokmasınlar.” ifadelerini kullandı.