Chery Pekin Otomobil Fuarı ve Küresel Bayi Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor!

Chery Pekin Otomobil Fuarı ve Küresel Bayi Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor!

Chery Pekin Otomobil Fuarı ve Küresel Bayi Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor!

Chery’nin Bu Yılki Odak Noktası
‘Yeni Enerji Yeni Eko Yeni Çağ’ Olacak!
Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, 25-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Pekin Otomobil Fuarı ve Küresel Bayi Toplantısı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Etkinlik ve fuarda yeni stratejilerini, yeni teknolojilerini ve yeni modellerini tanıtacak olan Chery, Küresel Bayi Toplantısı’nın bu yılki konusunu ise “Yeni Enerji, Yeni Eko, Yeni Çağ” olarak belirledi. Otomotiv endüstrisinin yeni çağını şekillendirmede öncü ve lider rol oynayan Chery, küresel bir bakış açısıyla kendisini yeni enerji dünyasında stratejik bir şekilde konumlandırıyor ve Çin otomobillerini ve üretim teknolojisini dünyaya tanıtıyor. Chery’nin üçüncü nesil hibrit teknolojisi, yüzde 44,5’in üzerinde termal verimlilikle öne çıkarken 1.400 kilometrenin üzerinde menzil, 100 kilometrede 4,2 litre yakıt tüketimi ve 0’dan 100 km/s sürate 4,26 saniyede hızlanma gibi üstün özellikleriyle dikkat çekiyor.

Çin’in üst üste 21 yıldır binek otomobil ihracatının lider markası Chery, geliştirdiği yeni teknolojilerle gücünü artırmaya devam ediyor. Chery, otomotiv dünyasının yeni çağını şekillendiren bir öncü olarak, on yıldan daha uzun bir süre önce yeni enerjili araçlar üzerinde çalışmaya başladı ve hibrit ve tamamen elektrikli modeller dışında üstün performanslı hibrit güç-aktarma sistemleri ve şanzımanları geliştirip üretti. Chery Automobile, Çin otomobillerinin çekiciliğini ve Çin üretim teknolojisinin gelişimini küresel çapta gözler önüne sererek yeni enerjili araç dünyasındaki stratejik konumunu sürekli olarak güçlendiriyor. Bu kapsamda Chery, 25 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda en güncel teknolojilerini açıklayacak ve aynı zamanda Küresel Bayi Toplantısına ev sahipliği yapacak. Etkinliğin genel teması “Yeni Enerji, Yeni Eko, Yeni Çağ” sadece Chery’nin yeni enerji teknolojisinde devam eden yenilikçi yaklaşımını özetlemekle kalmıyor, aynı zamanda otomotiv endüstrisinin gelecekteki gelişim eğilimleri için de bir vizyon oluşturuyor.

2024’te yeni enerjili araç satışı 18 milyonu aşacak!

Yeni enerjili mobilite dünyası hızla gelişmeye devam ederken, teknolojik yenilikler, farklı tipte enerji araçlarının gelişimi ve pazara giriş oranlarındaki istikrarlı artış, küresel otomotiv sektöründe çevre dostu devrimi kolaylaştırıyor. Küresel yeni enerjili araçlarının satışı 2023 yılında 14 milyon 653 bin adede yükseldi. Bu da yıllık bazda yüzde 35,4 gibi kayda değer bir büyüme anlamına geliyor. Projeksiyonlar, 2024 yılına kadar yeni enerjili araçların küresel

satışlarının 18 milyon adedi aşacağını ve yeni enerjili araçların küresel çapta benimsenme oranının yüzde 46’ya ulaşacağını gösteriyor. Bu rakamlar sadece yeni enerjili araç dünyasındaki hızlı genişlemenin altını çizmekle kalmıyor aynı zamanda otomotiv endüstrisinin gelecekteki görünümünü de gözler önüne seriyor. Hızlı gelişen teknolojilerle yeni enerjili araçların menzili ve şarj hızı önemli ölçüde artmış durumda. Bu da tüketicilerin elektrikli araçlardaki menzil kaygısını azaltmaya başladı. Ayrıca, küresel çapta yönetimler özel teşviklerle yeni enerjili araç endüstrisini destekliyor ve bu artan destek güçlü bir pazar büyümesi sağlıyor. Dahası, çevre koruma ve enerji verimliliği konularında daha da bilinçlenen tüketici, yeni enerjili araç dünyasına olan talebi daha da artırdı.

QPower mimarisi Chery’nin çevreci geleceğini simgeliyor!

Chery markası her zaman “Çevre Dostu Teknoloji, Aile, Arkadaşlık” marka konseptine bağlı kalarak yeşil ve düşük karbon konusunu önemli bir strateji olarak gördü. Ayrıca Chery, sürekli olarak sürdürülebilir kalkınma teknolojileri araştırıyor, tüm endüstri zinciri ve yaşam döngüsü için karbon azaltma çözümleri geliştiriyor. Bu çalışmaların en güncel yansıması olan QPower daha düşük üretim enerji tüketimi ile Chery’nin gelecek için çevre dostu bir ekosistem oluşturma vizyonunu somutlaştırıyor. QPower, Chery’nin 4.0 kapsamlı mimarisi ve Chery’nin güç-aktarma sistemleri teknolojisine yönelik 26 yıllık bilgi birikimi ve ilerlemesini yansıtıyor. QPower, “güçlü ve hızlı”, “verimli ve çevre dostu” ve “yüksek enerjili ve akıllı” gibi enerji avantajlarıyla içten yanmalı (ICE), şarj edilebilir hibrit (PHEV) ve batarya elektrikli araç (BEV) gibi ana akım enerji türlerini kapsıyor. Teknolojik üstünlüğüyle sadece Çin otomotiv endüstrisine öncülük etmekle kalmıyor, aynı zamanda küresel otomotiv endüstrisinde de önemli avantajlara sahip. İlerleyen dönemlerde QPower mimarisini kullanan farklı Chery modellerinin performans ve becerileri daha da gelişecek. Bu teknoloji kullanıcılara sadece daha verimli değil, aynı zamanda daha çevre dostu ve teknolojik açıdan daha gelişmiş bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni sürüş modlarıyla daha çevreci ve verimli seyahat deneyimi!

QPower, ICE, PHEV ve (BEV dahil olmak üzere farklı enerji türlerini kapsıyor. Chery modellerindeki PHEV teknolojisi, farklı sürüş senaryolarına hitap etmek üzere gelişmiş güç sistemi tasarımlarından yararlanıyor ve farklı sürüş modları arasında sorunsuz geçiş yapma özelliğiyle öne çıkıyor. Gelişmiş batarya teknolojisi ve kinetik enerji geri-kazanım sistemleri, enerji kullanım verimliliğini önemli ölçüde artırarak enerji tüketiminin ve emisyonların azalmasını sağlıyor. Bu, kullanıcılara daha çevre dostu ve verimli bir sürüş deneyimi sunarken aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmayı da teşvik ediyor.
Tek motorlu tamamen elektrik modu: Kalabalık şehir sokaklarında daha akıcı bir sürüş ve üstün enerji tasarrufu sunarken, tek motorlu tamamen elektrik moduna geçiş aynı zamanda gelişmiş NVH performansı da sunuyor.
Çift motorlu tamamen elektrik modu: Kentsel alanlarda sürüş seri kalkış ve sollama, güçlü gaz tepkileri gerektiriyor. Çift motorun senkronize çalışması üstün enerji verimliliği, sakin bir sürüş deneyimi ve anlık hızlanma sağlıyor.
Seri menzil genişletme modu: Açık ve trafiğin serbestçe aktığı otoyollarda seri menzil genişletme modu, enerji tüketimini verimli bir şekilde yönetirken tamamen elektrikli bir sürüş deneyimi sağlıyor.
Paralel sürüş modu: Hızlanma veya yokuş çıkma gibi yüksek güç gereksiniminin olduğu durumlarda, paralel sürüş modu devreye girerek anlık hızlanma ve yüksek tork sağlıyor.

Chery hibrit teknolojisinin standartlarını yeniden tanımlıyor!

Bataryanın enerji seviyesi düşük olduğunda sistem tamamen içten yanmalı motor tahrikine geçiyor. Böylece uzun mesafeli yolculuklar şarj kaygısı olmadan endişesiz geçiyor. Buna ek olarak, Qpower mimarisinin PHEV teknolojisi, hem sabit hem de dinamik koşullarda güç bataryasının motor aracılığıyla şarj edilmesini sağlıyor. Sistem aynı zamanda kinetik enerji geri-kazanımı için tek motorlu veya çift motorlu rejeneratif fren modlarını da entegre ederek sürüşü optimize ediyor. Bu optimizasyon, enerji kullanımını önemli ölçüde iyileştirerek daha uzun sürüş menzili ve daha az enerji tüketimi sağlıyor. Hibrit teknolojisi, yenilikçi çift yakıtlı ve elektrikli tahrik sistemleri, gelişmiş sürüş menzili ve üstün enerji verimliliği ile öne çıkan yeni enerji alanında kritik bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Chery’nin üçüncü nesil hibrit teknolojisi, 18 yıllık hibrit teknolojisi gelişiminin zirvesini temsil ediyor. Bu teknoloji, hibrit motor, şanzıman, batarya ve akü yönetim sistemi gibi özel bileşenleri bir araya getiriyor ve birlikte “yeni üç bileşen” olarak anılıyor. Sistem yüzde 44,5’in üzerinde termal verimlilik, 1400 kilometrenin üzerinde menzil, 100 kilometrede 4,2 litre yakıt tüketimi ve 0’dan 100 km/s sürate 4,26 saniyede hızlanma gibi üstün özelliklerle dikkat çekiyor. Gelişmiş batarya malzemeleri daha yüksek enerji yoğunluğu ve iyileştirilmiş düşük sıcaklık performansına sağlarken, bu teknoloji üstün performans, sürdürülebilir enerji verimliliği ve yüksek araç güvenliği standartları sağlıyor.

Küresel endüstrinin ortak vizyonunu temsil ediyor!

Akıllı elektrikliye geçiş çağında ICE, şanzıman ve şasiden yenilikçi hibrit motorlar, hibrit şanzımanlar ve hibrit güç-aktarma sistemler üçlüsüne geçiş yapan Chery, inovasyon yoluyla endüstrinin ilerlemesine öncülük ediyor. Bu strateji, istikrarlı ve kalıcı gelişimin temelini oluşturan teknolojik avantajı sağlamaya ve geliştirmeye dayanıyor. “Yeni Enerji” sadece Chery otomobilleri için bir odak noktasını değil, aynı zamanda küresel otomotiv endüstrisinde geleceğe yönelik ortak bir vizyonu da temsil ediyor. Chery, ürün gamına yönelik yeni sürprizleri paylaşmak üzere, nisan ayındaki Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarını ve Chery Küresel Bayi Toplantısını sabırsızlıkla bekliyor. Chery; ilerlemeye, Ar-Ge yatırımlarını artırmaya, inovasyonu desteklemeye ve dünya çapındaki tüketicilere kaliteli, çevre dostu ve akıllı yeni enerjili araçlar sunmaya kararlılıkla devam ediyor.

Chery Türkiye hakkında
Chery International, pazarı daha iyi anlamak ve kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Eylül 2022’de, Türkiye’de %100 iştirak ile Chery Türkiye’yi kurdu. Chery Türkiye, Chery markasına ait tüm model ve yedek parçaların Türkiye’deki lojistiği, satışı ve satış sonrası hizmetlerinden sorumludur. Şirket, tüm ticari satışlardan sorumlu olmak üzere; satış, satış sonrası, bayi ağı geliştirme, iletişim ve diğer departmanlarını kurdu. Faaliyetlerini 7 bölgede toplam 47 yetkili satıcı ile sürdürüyor. Şirket, 21 Mart 2023’te TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere üç SUV modelini pazara sundu. Bu üç model, işçilik açısından üst düzey mükemmellik, tasarım açısından şıklık ve en yüksek teknolojik konfigürasyona sahip olmasıyla beğeni topluyor. 7 koltuklu SUV TIGGO 8 PRO, ihtişamı, lüks hissi ve güçlü duruşuyla başarılı iş adamları için en iyi seçim olarak öne çıkıyor ve 4 ay üst üste D-SUV pazarında ilk sırada yer alıyor. TIGGO 7 PRO, konfor ve eğlence açısından aile SUV’ları arasındaki ilk tercih oluyor. OMODA 5 ise; fütüristik, şık ve dinamik tarzıyla genç veya kendini genç hisseden kullanıcılara hitap ediyor.

Chery hakkında
Kantar ve Google, ortaklaşa, 2023 Çin Küresel Marka Oluşturucuları İlk 50 listesini açıkladı. Chery, otomobil alanında “Çin’in En İyi Küresel Marka Oluşturucusu” seçilerek genel listede 14. sırada yer aldı ve markanın gücü önemli bir büyüme kaydetti. Chery, kuruluşundan bu yana bir küreselleşme stratejisi uyguladı ve uluslararası rekabet gücüne ve nüfuza sahip bir otomobil markası oluşturma kurumsal vizyonuyla her zaman teknoloji odaklı gelişime bağlı kaldı. Sürekli teknolojik yenilik yaklaşımıyla hareket eden Chery, küresel pazarlara komple araç, CKD parçaları, motor, üretim teknolojisi ve ekipman ihraç eden ilk Çinli binek otomobil şirketi oldu. Chery, ürün stratejisi, yerelleştirme stratejisi ve yetenek stratejisinin uygulanması yoluyla yerel ve uluslararası pazarları geliştirmeye, küreselleşmeyi sürekli derinleştirmeye ve çevre dostu, teknoloji, aile ve arkadaşlık ilkelerine odaklanıyor. 26 yıllık geliştirme sürecinin ardından Chery’nin satış ve servis ağı, 80’in üzerinde ülke ve bölgeyi kapsarken, dünya genelinde 12 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşılmış durumda. Ayrıca Chery, sürekli çabalarla topluma katkıda bulunarak ve küresel tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunarak küresel pazarlarda çevre dostu kalkınma, çevre koruma, sosyal refah, personel eğitimi ve diğer alanları kapsayan çeşitli sosyal katkı faaliyetleri yürütüyor.

Daha detaylı bilgi için Chery web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.cherytr.com