b-fit 2024’te Franchise Sayısını %45-50 Artıracak

b-fit 2024’te Franchise Sayısını %45-50 Artıracak

Her 160 Kişiden Sadece 1’i Spor Salonuna Gidiyor

b-fit 2024’te Franchise Sayısını %45-50 Artıracak

b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, Türkiye’de her 160 kişiden yalnızca 1’inin spor salonuna gittiğini belirterek, yeni yılda hedeflerinin franchise sayılarını %45-50 oranında büyütmek ve genişletmek olduğunu açıkladı.
Kadınlara özel spor imkânı sağlayan ilk marka olduklarının altını çizen b-fit Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topal, “Bu bizi diğer kurumlardan pozitif ayrıştıran önemli bir fark. Kadın istihdamında da önemli bir rol oynadığımızı düşünüyorum. Yeni yılda hedefimiz franchise sayılarımızı %45-50 oranında büyütmek ve genişletmek olacak. Bedenen, ruhen ve zihnen daha güçlü kadınlar için yeni projeler üretmeye, ekonomik özgürlüğünü eline alan kadın sayısını artırmak için destek yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
Türkiye’nin bilinçli şekilde spor yaparak sağlıklı hayat tarzını benimseyen Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelere nazaran hâlâ geri sıralarda olduğunu da sözlerine ekleyen Topal, “Ancak toplumumuzda da sağlıklı yaşam ile sporu birleştiren geniş kitleler ve artan bir bilinç söz konusu. Dolayısıyla sektörel olarak pazarın daha da genişleyeceğini ve büyük şehirlerde kısıtlı kalmayıp daha küçük şehirlerde de talebin artacağını, aletli sporlara ilginin artacağını düşünüyoruz. Türkiye’de yalnızca 500-600 bin civarında spor salonu üyesi var. Yani, yalnızca her 160 kişiden 1’i spor salonuna gidiyor. Bu dünyaya göre düşük bir seviye. Mesela, Amerika’da her 6 kişiden 1’inin spor salonu üyeliği var. 368 milyon dolarlık pazarda salon başına düşen üye sayısı 277 olurken, bu rakam gelişmiş ülkelerde 600’ün üzerinde. Tüm verilerin yanında toplumda; bireysel ve grup sporlarına her geçen gün artan bir talep olduğunu görüyoruz. Amacımız spora olan ilgi ve merakın artmasına katkıda bulunmak, sağlıklı hayat tarzını seçen kişi sayısını artırmak.” şeklinde konuştu.
b-fit Hakkında: 2006 yılında 6 ortak tarafından kurulan b-fit, şu an 7 ortak ile yoluna devam ediyor. b-fit’in hisse çoğunluğu Mayıs 2023 itibariyle, markanın Osmaniye Kadirli merkez sahibi Burcu Topal tarafından satın alındı. b-fit’in misyonu ise her yaş grubu ve her gelir seviyesinden kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak kadınların bedensel ve zihinsel gücünü arttırmaya hizmet etmek. Kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik hayattaki gücünü artırmak için çalışan b-fit, kadınların sosyal etkinlik ve projeler yaparak kendi yaşamları ve çevreleriyle ilgili farkındalıklarının artmasına hizmet ederken kadınların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini hedefliyor.