DYO’dan Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel “Cumhuriyet Renkleri Kartelası”

DYO’dan Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel “Cumhuriyet Renkleri Kartelası”

DYO’dan Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel “Cumhuriyet Renkleri Kartelası”

Türkiye’nin yerli ve milli boya markası DYO Boya, Cumhuriyet’in 100. Yılı şerefine, bu kutlu günü daha da unutulmaz kılmak için Cumhuriyet Renkleri Kartelası’nı lanse etti.

 Türk boya sektörünün öncü şirketi DYO Boya, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını daha da unutulmaz kılmak için “DYO Cumhuriyet Renkleri Kartelası”nı hazırladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş adımlarında önemli yere sahip anlar, mekanlar ve olayların temsili için üretilen özel renkleri içeren ve ilhamını bu toprakların kurtuluş yolculuğundan alan DYO Cumhuriyet Renkleri Kartelası’nda “Eşsiz Mavi, Selanik Rengi, Hırçın Mavi, Bütünlük Rengi, Birlik Rengi, Aydınlık Gelecek, Kurtuluş Rengi, İzmir Beyazı, Bayrak Kırmızısı” renklerine yer veriliyor.

Selanik’te 1881 yılında bir çift mavi gözün dünyaya gözlerini açmasıyla 1881’de başlayan Cumhuriyet’in kuruluş yolculuğu, tarihler 1919’u gösterdiğinde bir ulusun “Kurtuluş” emellerinin ilk adımı olan Samsun’a yolculuk halini aldı. Samsun’da yanan özgürlük ateşi, 29 Ekim 1923’e kadar sürecek Cumhuriyet mücadelesinin meşalesini simgeliyordu.

DYO Cumhuriyet Renkleri Kartelası için üretilen 9 özel renk, yaşam alanlarında bu renkleri kullanmak isteyenler için tüm DYO Renk Pınarı makinelerinde tanımlı hale getirildi. DYO, sınırsız renk seçeneği sunduğu Renk Pınarı ile klasik sınırlı renk elde etme seçeneklerini bir anda binlerce değişik renk seçeneğine çıkarıyor. Sisteme kayıtlı 30 binden fazla renk formülü ile sınırsız renk seçeneğine ulaşabilen Renk Pınarı sayesinde yaratıcı ruhunuzu, yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz.