İnvest İnşaat Yelken Takımı Türkiye Yat Şampiyomu Oldu

İnvest İnşaat Yelken Takımı Türkiye Yat Şampiyomu Oldu

Invest İnşaat Yelken Takımı, 51. Deniz Kuvvetleri Kupası’nda kaldırdığı kupanın ardından katıldığı Türkiye Yat Şampiyonası’nda birinci oldu. IRC 3 sınıfında 2022 yılı Türkiye Yat Şampiyonu olan Invest İnşaat Yelken Takımı, Sahil Güvenliği Kupası’nın kazananı oldu.

İnşaat sektörünün önde gelen markalarından Invest İnşaat, yelken takımı ile bir zafere daha imza attı. Bodrum’da 4 gün süren sıralı yarışlarda ardı ardına aldığı birinciliklerle, Sahil Güvenliği Kupası yarışlarında IRC 3 sınıfında 2022 yılı Türkiye Yat Şampiyonu oldu.

Bodrum Milta Marina Yacht Club’ta düzenlenen ödül töreninde, Invest Sailing Team ile birlikte Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar ve ailesi birincilik kupasını kaldırdı.

Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar; “Yelken takımımızın kısa sürede elde ettiği başarılar bizleri çok memnun etti. Türkiye’nin en uzun yarışı 51. Deniz Kuvvetleri Kupası’nda yaşadıkları kazaya rağmen 30 tekne arasında üçüncü olan takımımız, 68 saatlik bu yarıştan bir gün sonra katıldıkları Sahil Güvenliği Kupası’nda birinci oldu. 4 gün süren yarışlarda arka arkaya aldıkları birinciliklerle bizlere IRC 3 sınıfında Türkiye Yat Şampiyonluğu’nu kazandırdılar. Invest Sailing Team bünyesindeki tüm arkadaşlarımıza özverileri ve emekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Beneteau 34.7 teknesiyle IRC 3 Türkiye Yat Şampiyonu olan Invest Sailing Team, 51. Deniz Kuvvetleri Kupası’nda da kendi sınıfında ve tüm klasmanlarda yarışan 30 tekne arasında en iyi üçüncü zamanlamayla kupa kaldırmıştı.

 

Türkiye Yat Şampiyonası’nda ikincilik ise Rusya’dan katılan Looping teknesinin oldu.