Vesen Yalıları ile Tuzla’da yeni bir yaşam yükseliyor

Vesen Yalıları ile Tuzla’da yeni bir yaşam yükseliyor

Vesen Yapı, Tuzla’da hayata geçirdiği Mercan Tuzla Vesen Yalıları’nda lüks detayları ve denizden ulaşım ayrıcalığıyla yeni bir yaşam kültürü inşa ediyor. Tuzla, Mercan’da yer alan proje İstanbul’un en seçkin konut projeleri arasında öne çıkıyor.

T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kuruluşu İller Bankası güvencesi ve Vesen Yapı’nın yatırımlarıyla hayata geçirilen Mercan Tuzla Vesen Yalıları, 40 bin 795 metrekare alan üzerinde 158 yalı dairesinden oluşuyor.

İstanbul’un denize sıfır ilk ve tek projesi 

İstanbul’da denize sıfır konumu ile yeni nesil, ayrıcalıklı bir yalı yaşamı sunan Mercan Tuzla Vesen Yalıları’nda dairelerin fiyatı 1 milyon 259 bin dolardan başlıyor.
Geniş kullanım alanlarına sahip ve yüksek tavanlı daireleri, ferah balkonları, dairelere özel teras ve bahçe alanları, geniş yeşil alanları, zengin sosyal tesisleri, akıllı ev sistemleri gibi detaylara sahip projede, 3,5+1’den 5,5+1’e kadar farklı tiplerde yalı daireleri yer alıyor. Yatay düzlemde tasarlanan projedeki bloklar zemin + 3 kattan oluşuyor ve daireler deniz ve peyzaj manzarasına hakim konumlandırılıyor.

İbrahim Yıldız: İstanbul’un yeni yalı dairelerini hayata geçiriyoruz 

Vesen Yapı Genel Müdürü İbrahim Yıldız; “Mercan Tuzla Vesen Yalıları ile markalı konut sektöründe seçkin ve mimarisiyle sembol niteliğinde bir projeye imza atıyoruz. İnsan ve çevre odaklı bir anlayışla tasarladığımız projemiz bir tarafında sahil şeridiyle, diğer tarafında ise yeşil alanlarıyla yatay bir düzlemde bütünleşiyor. Vesen Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu ve inşaat grubumuzun titiz çalışmalarıyla geliştirdiğimiz Mercan Tuzla Vesen Yalıları ile İstanbul’un yeni yalı dairelerini hayata geçiriyoruz. Bölgenin siluetine modern bir çizgi katarken, Tuzla’nın doğal karakterine de uyum sağlıyoruz. Dairelerin deniz ve peyzaj manzarasına hakim olduğu proje denizden ulaşım ayrıcalığıyla benzersiz bir niteliğe ulaşıyor. Böylesine kıymetli bir noktada tasarladığımız projenin mimarisi ve donatılarıyla da markalı konut alanında sembol olarak konumlanmasını hedefledik. Her bir donatısıyla sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam sunan projeye bugünün beklentilerinden öte yarının ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojik donatıları dahil ettik.” dedi.

Akıllı ev sistemi ile donatılıyor 

Mercan Tuzla Vesen Yalıları’nda yer alan aydınlatma, perde / panjur, iklimlendirme, ses ve görüntü otomasyonunun yanı sıra akıllı ev uygulamasına entegre kamera ve alarm sistemi güvenlik, lüks ve konforu bir arada sunuyor.

Denizden ulaşım ayrıcalığı 

Mercan Tuzla Vesen Yalıları hemen önünde alan ve denizden ulaşım ayrıcalığıyla benzersiz bir yaşam kültürü sunuyor.
Marmaray ve E5 Karayolu’na 5 dakika, TEM Otoyolu ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta olan Mercan Tuzla Vesen Yalıları, bölgedeki alışveriş merkezlerine5 kilometre, hastanelere ve üniversitelere ise 10 kilometre mesafede yer almakta.