Yılın En Başarılı Projeleri HOM Design Center’da!

Yılın En Başarılı Projeleri  HOM Design Center’da!

Mimarlık kültürünün gelişmesi amacıyla düzenlenen “Mimarlık Yıllığı” sergisi, tasarım ve dekorasyon dünyasının yeni merkezi HOM Design Center’da izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ve 16 Temmuz’a dek sürecek sergide, son bir yılda Türkiye’de üretilen 70’e yakın proje, tasarım ve dekorasyon meraklılarının beğenisine sunuluyor.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan HOM Design Center, mimarlık dünyasının ilgiyle takip edilen etkinliklerinden“Mimarlık Yıllığı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen sergi, seçici kurul üyeleri Melike Altınışık, Haydar Karabey, Nilüfer Kozikoğlu, Arzu Nuhoğlu ve Mustafa Toner tarafından belirlenen, yerli ve yabancı tasarımcıların hayata geçirdikleri 70’e yakın projeyi bir araya getiriyor.

HOM Design Center’ın tüm katlarına yayılan sergi, son bir yılda Türkiye’de inşa edilen nitelikli yapılar üzerinden yapılı çevreyi tartışmaya açmayı ve belgelemeyi hedefliyor. Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı alanlarındaki üretimleri bir araya getiren sergide, ticaret, eğitim, konut ve kültür projeleri öne çıkıyor. Sergi kapsamında bu yıl ilk kez, seçilen 5 proje, özel bir panelde değerlendirildi. Panelde, halk oylaması ve seçici kurul üyelerinin belirlediği Bostanlı Kaykay Parkı, Biyoçeşitlilik Araştırma Merkezi ve Müzesi, 270° Sivrihisar, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Merkez Binası ve Grill Polonez Vadi İstanbul projeleri mercek altına alındı.

Türkiye’de bir önceki yıl içinde hayata geçirilen mimari üretimleri kayıt altına alıp kaynak oluşturmak amacını taşıyan sergi, 16 Temmuz’a kadar HOM Design Center’da görülebilir.