İnegöl AVM’de yenileme çalışmalarına başlandı

İnegöl AVM’de yenileme çalışmalarına başlandı

Fiba Grubu iştiraki Fiba Commercial Properties’in Türkiye’deki son yatırımı İnegöl AVM’de yenileme süreci başladı. Proje kapsamında, İnegöl AVM’de ailelerin keyifli vakit geçireceği yeni alanların oluşturulmasının yanı sıra, bütünsel bir mimari kimlik kazandırılması amaçlanıyor. Yenileme sonrasında mağaza sayısı 88’den 110’a çıkacak. Yerli ve yabancı marka karması artacak.

Geçen yılın Ocak ayında gerçekleşen satışın ardından yoluna FİBA Grubu iştiraki FİBA Commercial Properties (FİBA CP) çatısı altında devam eden İnegöl AVM’de yenileme çalışmaları başladı.

Planlanan yenileme çalışmaları, bölge halkı ve perakende sektörü temsilcileriyle yapılan görüşmeler neticesinde belirlenen taleplere göre şekillendirildi. Bölgenin ihtiyaçlarını süzgeçten geçiren FİBA CP yönetimi, nihai projeyi belirledi.

Hem yurt içi hem de yurt dışındaki tüm yatırımlarında, yenileme çalışmalarına başlamadan önce bölgenin detaylı analizini yaptıklarını ve projelerini buna göre şekillendirdiklerini anlatan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, İnegöl AVM renovasyon projesi üzerinde uzun zamandır çalıştıklarına dikkat çekiyor.

Çalışmalar çerçevesinde AVM’nin kısım kısım yenileneceğini ve yenilenen bölümlerin tekrar ziyaretçilere açılacağını belirten Kahraman, “İlk günden bu yana İnegöl AVM’nin ve İnegöl’ün sahip olduğu potansiyelin bilincinde olduk. İnegöl AVM ile ilgili uzun süredir gündemimizde olan kapsamlı proje ve hazırlık çalışmalarını tamamlayarak, yenileme projemize başladık. Yenileme süreci içinde merkezimizde yer alan markalarımızın ve ziyaretçilerimizin konforunu en üst seviyede tutmaya devam edeceğiz. Yenilenme çalışmaları bölüm bölüm yapılacağı için bu dönemde de ziyaretçilerimize yerli ve yabancı markalarımız ve düzenlediğimiz renkli etkinliklerimizle hizmet vereceğiz” dedi.

Proje bitiminde İnegöl AVM’nin mağaza sayısının 88’den 110’a çıkacağını anlatan Kahraman, “Bu yenileme sonrasında yılda ortalama 10 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlamasını hedefliyoruz. Dört eğlence alanını ve bir sinemayı bünyesinde barındıracak İnegöl AVM, senede 200’den fazla etkinliğe de ev sahipliği yapacak” dedi.

Projede mekân algısını güçlendiren, konforu artıran bir kurgu tasarlandığına dikkat çeken Kahraman, “Şu anda yaklaşık bir futbol sahası büyüklüğünde olan meydan daha tanımlı ve kompakt bir etkinlik alanına dönüştürülecek. Bunun yanı sıra AVM bünyesine ziyaretçilerimizin her mevsim rahatlıkla kullanabilecekleri korunaklı ve işlevsel yeni bir etkinlik alanı da dahil edilecek. AVM’nin Bursa yoluna bakan kısmında ise yeni bir teras alanı açılıp daha cazip ve hareketli bir görünüm elde edilecek” dedi.

Aileler için huzurlu ve sosyal bir ortam…

AVM girişlerinin daha konforlu bir haline getirileceğini anlatan Kahraman, “Ziyaretçilerimizin güvenliği her zaman çok önem verdiğimiz bir konu oldu. Bu nedenle yenileme çalışmalarımızı yine bu prensibimize dayanarak plana aldık. Bursa yoluna bakan kısmındaki çift giriş teke düşürülerek daha güvenlikli bir ortam sağlanacak” dedi.

Projenin tamamlanmasının ardından yapıya, kütlesel bütünlük ve yeni bir mimari kimlik kazandırmayı amaçladıklarını anlatan Kahraman, “Korunaklı alanları büyütüyoruz. Alışveriş merkezimizi hem mağazalarımız hem de ziyaretçilerimiz için daha konforlu bir hale getirmek önceliğimizdi. Projemiz tamamlandıktan sonra ailelerin keyifle vakit geçireceği, marka karması geniş, eğlendirirken eğiten etkinlik konseptlerinin çeşitlilik gösterdiği bir merkezle halkımızın karşısına çıkacağız. Aileler çocuklarıyla birlikte hem gönüllerince alışveriş yapabilecek hem de sayısız etkinlikle buluşacak. Başlattığımız yenileme sürecinin hem İnegöl’e hem de perakende sektörüne önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Merkezimize perakende sektörünün yoğun bir ilgisi var. Yoğun bir kiralama talebi alıyoruz. Bizim özel tercihlerimiz dışında şu anda hiç boş dükkanımız bulunmuyor. Yaptığımız müşteri anketlerinden gelen talepler doğrultusunda ziyaretçilerimizin istedikleri marka çeşitliliği doğrultusunda kiralamalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yurt içinde ve yurt dışında önemli yatırımlar…

Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; dokuz AVM, dört ofis binası, dört rezidans ve iki sinema kompleksi ile operasyonlarını yürüten FİBA CP; Çin’de Star Mall, Romanya’da; Plaza Romania, Bucuresti Mall, Plaza Romania Ofis, Anchor Plaza Ofis, Metropol Ofis, Incity Rezidans, Select Rezidans, Pallady Rezidans, Movieplex Sinemaları ve Moldova’da; Shopping Malldova yatırımları ile varlık gösteriyor.

Toplamda; 900’ü aşkın marka ve mağazaya, 550 bin m2 kiralanabilir alan ile hizmet veren FİBA CP, Türkiye’de ise İnegöl AVM, M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM / İstanbul, Kartal Rezidans, Ofishane / İstanbul ve Sinepark / Gaziantep ile çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties (FİBA CP) hakkındaki detaylara www.fibacp.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.