Rönesans’ın Moskova’daki simge gökdelenine “Dünyanın En İyisi” ödülü

Rönesans’ın Moskova’daki simge gökdelenine “Dünyanın En İyisi” ödülü

rönesans NEVA

Rönesans’ın, Moskova’nın simgesi Moscow City’de satış rekorları kıran dev gökdelen projesi “Neva Towers”, Avrupa’dan sonra dünyanın da “en iyileri” arasındaki yerini aldı. “International Property Awards” (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında “Dünyanın En İyi Uluslararası Çok Katlı Konut Projesi” seçilen Neva Towers, Rusya’nın bu kategoride ödül alan ilk projesi oldu.

Rusya’da emlak sektörünün durgunluk yaşadığı bir dönemde, şehrin “21. Yüzyıl simgesi” merkezi is alanı kompleksi “Moscow City”de yükselen Neva Towers, çok kısa bir sürede “Moskova’da tüm zamanların en hızlı satan projesi” unvanını elde etmeyi başardı. Projenin benzersiz konsepti, mimari çözümleri ve nefes kesen manzarası, Neva Towers’ı Moskova’da yer alan en başarılı projelerden biri haline getirdi. Proje, Rusların yani sıra, Çin basta olmak üzere diğer yatırımcı ülke iş insanlarının da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Toplam 1.2 milyar dolar yatırımla hayata geçirilen ve karma kullanım projeleri alanında Rusya’da sektöre yeni bir soluk getiren Neva Towers, Rönesans Holding imzasını taşıyor.

GAYRİMENKULÜN OSCAR’I

Rönesans Holding grup şirketlerinden Rönesans İnşaat tarafından inşa edilen ve tüm etapları 2020 yılına kadar tamamlanacak olan Neva Towers, tüm bu eşsiz yönleriyle yalnızca satış rekorları kırmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkemize de ödül üzerine ödül getiriyor. Proje, kısa sure önce Avrupa’da kazandığı başarıların ardından şimdi de dünya çapında alanının en prestijli ödülünü almaya hak kazandı.

Geçtiğimiz günlerde Londra’da sahiplerini bulan, European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında “Avrupa’nın En İyi Çok Katlı Konut Projesi” ve “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” kategorilerinde ödüle layık görülen Neva Towers, bu kez de bulundukları bölgelerde ‘en iyi’ seçilen projelerin dünya birinciliği için yarıştığı ve gayrimenkul dünyasının “Oscar”ları olarak da tanımlanan “International Property Awards” finaline damga vurdu.

70 kişilik uluslararası multidisipliner jüri heyeti tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, ABD’den Dubai’ye, Hong Kong’dan Avustralya’ya kadar dünyanın farklı bölgelerinden birçok seçkin projeyi geride bırakan Neva Towers, “Uluslararası Çok Katlı Konut Projesi” kategorisinde “Dünyanın En İyisi” seçilerek büyük bir başarının sahibi oldu. Rönesans Holding’in imzasını taşıyan Neva Towers, Rusya’nın bu kategoride ödül alan ilk projesi olarak da tarihe geçti. Elde ettiği bu başarıyla, Moskova’nın iş ve yaşam merkezini bir buluşturan “Moscow City”nin de prestijini artırmayı başaran Neva Towers’ın birinci konut kule ve podyum alanının Aralık 2018’de, ikinci kulenin ise 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Neva Towers iki etaptan oluşuyor

Kremlin Sarayı’na sadece 6 kilometre mesafede konumlanan Neva Towers, Moskova’nın modern merkezi is alanı kompleksi “Moscow City” içerisinde bulunuyor. 79 katlı 345 metre yüksekliğinde ve 65 katlı 298 metre yüksekliğinde iki kule ve iki kuleyi birleştiren podyum alanından oluşan projede, 79 katlı birinci kule konut olarak kullanılıyor. Bu kulede yaklaşık 800 daire yer alıyor. 65 katlı ikinci kulede ise ilk 26 katı ofis alanı geri kalan 39 kat ise yine konut olarak değerlendiriliyor. Podyum projesinde, konut sahiplerine ve ofis çalışanlarına hizmet verecek restoran, kafe ve mağazalar yer alıyor. Projede ayrıca 2.040 araçlık kapalı otopark bulunuyor. Proje toplamda iki etaptan oluşuyor; Birinci etapta konut kulesi ve podyum alanı yer alıyor, 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. İkinci kulenin yer aldığı ikinci etabın ise 2020’ ye kadar bitirilmesi öngörülüyor.

Rönesans Holding Hakkında:
Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, 66 bin çalışanıyla dünyanın 20’den fazla ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veriyor. İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 38’inci sırada yer alıyor; aynı listede Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi. 2016 yıl sonu itibariyle 3,4 milyar dolar global ciro ve 6,4 milyar dolar aktif büyüklüğe sahip olan holdingin hedefi, orta vadede inşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 10 kuruluşu arasına girmek…

2016 yılında 215 milyon dolar yatırımla Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’nin ortak olduğu Rönesans Holding, bugün alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.


www.ronesans.com