Bakanlık’tan CNR Emlak Ankara’ya destek

Bakanlık’tan CNR Emlak Ankara’ya destek

‘Uluslararası CNR Emlak İstanbul Fuarı’ndaki başarı Ankara’ya taşınıyor

Gayrimenkul sektörünün Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası fuarı CNR Emlak İstanbul Fuarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde Ankara’ya taşınıyor. ATO Congresium’da organize edilecek CNR Emlak Ankara Fuarı, 7-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, “CNR Emlak İstanbul’u 5 yıldır kesintisiz olarak düzenliyoruz. Buradaki başarımızı dinamik nüfus artışının da etkisi ile canlı emlak piyasasına sahip olan gayrimenkulün göz bebeği Ankara’ya taşımak istedik. Başkentimize İstanbul’daki gibi güçlü bir uluslararası fuar kazandırma mücadelemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizi yalnız bırakmayarak, büyük destekler sundular. “

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün ilk ve tek uluslararası fuarı olan CNR Emlak İstanbul, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde bu yıl ilk kez gayrimenkul sektörünün göz bebeği Ankara’da düzenlenecek. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden olan gayrimenkul için stratejik bir öneme sahip olan Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı (CNR Emlak Ankara) 7-10 Eylül tarihlerinde ATO Congresium’da düzenlenecek. Emlak sektörünün önde gelen firmalarının dev projelerinin yer alacağı, ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı haline gelecek fuar, CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilecek. Fuarı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) de destekliyor.

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği motivasyonumuzu daha da artırdı”

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, fuarın Türk gayrimenkul sektörü için stratejik bir öneme sahip olduğu için kamu kesimi tarafından büyük destek gördüğünü belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “CNR Emlak İstanbul’u 5 yıldır kesintisiz olarak düzenliyoruz. Buradaki başarımızı büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra konut, alışveriş merkezi, otel, ofis, plaza projeleri ve kamu yatırımları ile de gelişimini sürdüren gayrimenkulün göz bebeği Ankara’ya taşımak istedik. Başkentimize İstanbul’daki gibi güçlü bir uluslararası fuar kazandırma mücadelemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizi yalnız bırakmayarak, büyük destekler sundular. Bakanlığın desteği bizim motivasyonumuzu daha da artırdı. Bakanlıktan aldığımız desteğin de gücü ile Ankara’ya, İstanbul’daki gibi güçlü ve istikrarlı bir uluslararası fuar kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

“Ankara’yı gücüne yakışır fuara kavuşturuyor olmak bizi onurlandırıyor”

Dinamik nüfus artışına da bağlı olarak Ankara’da emlak piyasasının uzun zamandır canlı olduğuna dikkat çeken Şenel, “Ankara’da konut satışları önemli ölçüde arttı. Türkiye’de konut inşasında ve satışında birinci sıradaki İstanbul ile ikinci sıradaki Ankara arasındaki fark giderek azalıyor. Başkent özellikle Arap turistlerin de gözdesi bir şehrimiz olmasıyla da dikkat çekiyor. Emlak sektörü için cazibe merkezi olan Ankara’da başarılı işler yapmamız için hiçbir engelimiz yok. Ankara emlak piyasasının gücüne yakışır fuar düzenleyecek olmak bizi onurlandırıyor” diye konuştu. Şenel, fuara yaptıkları yurt dışı çalışmaları sonucunda Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan çok sayıda alıcı ve yatırımcı beklediklerini ifade etti.