Yeni Ataköy’e, 5 bin rezidans

Yeni Ataköy’e, 5 bin rezidans

ataköy

Ataköy, gayrimenkulde yeni baharını yaşıyor!

Ataköy son zamanda hem sahil aksında hem de E-5 hattında yoğun bir yapılaşma içinde. İstanbul’un en güzel deniz manzarasına sahip bölgelerinden biri Ataköy’de deyim yerindeyse projeler peş peşe yarışıyor.

Ataköy’de 10 konut projesi inşa edilyor. Bölgede dairelerin metrekare birim fiyatları ortalama 30 bin liradan başlıyor. Artaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya “Doğru lokasyonda yapılan projelerin hiçbir zaman satış problemi olmuyor” dedi.

İstanbul’un en eski sahil kasabalarından Ataköy’de Artaş, Kuzu Grup, Aşçıoğlu, Nef gibi büyük firmalar şirketler, üst gelir grubuna hitap eden rezidanslar inşa ediyor.

Yaşar Aşçıoğlu: Yeni Ataköy’e ilk yatırım yapan firma biziz!

yaşar aşçıoğlu

Aşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ” Yeni Ataköy’e ilk yatırım yapan firma biz olduk. 2014 yılında 349 birimden oluşan konut projemizi Selenium Ataköy’ü satışa sunduk. 2014 yılında konut fiyatları 6 bin lira seviyesindeydi bugün 12 bin liraya kadar yükseldi. Retro ve Retro 9 projelerimizle birlikte 2019 yılına kadar toplam 315 milyon dolar yatırım yapacağız” dedi.

Süleyman Çetinsaya: Doğru lokasyonda yapılan projelerin satış problemi olmuyor!

süleyman çetinsaya

Artaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya şöyle dedi “Avrupa Konutları markalı 13’üncü projemizi 350 milyon lira yatırımla Ataköy’de inşa ettik. Projenin rezidans etabının yüzde 76’lık bölümü 3 ay gibi kısa bir sürede sahiplerini buldu. Doğru lokasyon ve doğru zamanda yapılan projelerin satış problemi olmuyor “.

Fyatlar durmadan yükeliyor

Yatırımcıların ilgisini çeken Ataköy’de yeni bititrilen 10 markalı projede 5 bin 142 rezidans yer alıyor.  4 yıl önce Ataköy’de metrekare birim fiyatı 6 -7 bin lira iken, şimd,ilerde bu rakam 13 -14 bin liraya yükseldi.

Bölgede 1+1 dairelerin metrekare birim fiyat aralığı 8 bin ile 30 bin lira arasında değişiyor, 2+1 dairelerin metrekare birim fiyat aralığı 9 bin lira ile 27 bin lira, 3+1 ve daha büyük tipteki konutların metrekare birim fiyat aralığı ise 10 bin lira ile 25 bin lira arasında değişiyor.

Ataköy kolay lokasyon

Ataköy adres bilgilerine göre Yenikapı – Yeşilköy metrosu, Atatürk Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, E-5 üe D-100 karayolu, metrobüs, yeni yapılacak havaray ve metro hattıyla bölge şehrin tüm ulaşım akslarının çakıştığı bir konumda yer alıyor.