Crystal Lagoons, Doğa dostu teknolojilerle dikkat çekiyor!

Crystal Lagoons, Doğa dostu teknolojilerle dikkat çekiyor!
Crystal Lagoons
Yakın zamanda Türkiye pazarına giren Crystal Lagoons, yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa edilip işletilmesini sağlayan ve  tüm projelerinde kullandığı doğa dostu teknolojilerle dikkat çekiyor.

Yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa edilip işletilmesini sağlayan ve 2007’den beri bu teknolojisini dünyanın çeşitli ülkelerindeki geliştiricilere patentleyen Crystal Lagoons hayata geçirdiği projelerinde kullandığı doğa dostu teknolojilerle ön plana çıkıyor. Yenilikçi ve hızla büyüyen yapısıyla, çok düşük su ve enerji sarfiyatı ile lagünlerin işletilmesini sağlayan şirket, Türkiye’de önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı projelerde de aynı teknolojileri kullanacak.

 

 

Crystal Lagoons,  Türkiye’deki sahil şeridinin neredeyse tamamının dolu olduğu göz önüne alındığında, denize yakın veya uzak bölgelere makul fiyatlarla, doğa ve çevre dostu teknolojisiyle sahil konforunu taşıyacak.

Şirketin kullandığı teknolojiler:

 

      Çevre Dostudur: Crystal Lagoons teknolojisi, konvansiyonel havuz arıtma sistemlerinde kullanılan kimyasal miktarının sadece %1’i kadar kimyasal ve sadece %2’si kadar elektrik tüketimi ile çalışır.

      Düşük Su Tüketimi Sağlar: Crystal Lagoons’un gayrimenkul sektöründe kuralları yeniden yazan teknolojisi parklarda tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen sudan ise 30 kat daha az tüketim yapmaktadır.  Crystal Lagoons’un kullandığı buharlaşma kontrol teknolojisi de su tüketimini en düşük seviyede tutmaktadır.

      Düşük Enerji Tüketimi Sağlar: Ultrasonik filtreleme sistemi sayesinde konvansiyonel filtreleme sistemlerinde kullanılan enerjinin sadece %2’si kadar enerji tüketimi sağlanmaktadır

 

Lagünlerin Her Türlü Suyla Kullanılmasına İmkan Sağlıyor: Su kaynaklarının etkin kullanımı konusunda da sürdürülebilir çözümler sunan Crystal Lagoons teknolojisi hem tatlı hem de tuzlu su ile kullanılabiliyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nin sadece çevre dostu yeşil teknolojilere tanıdığı bir ayrıcalık olan Fast Track Programı sayesinde, Crystal Lagoons’ün sürdürülebilir soğutma ve sürdürülebilir endüstriyel atık su işleme sistemi gibi iki farklı endüstriyel aplikasyonları rekor sürede patentleme sürecini tamamlamıştır.