Selenium Retro’nun cephesi Alumil’e bırakıldı!

Selenium Retro’nun cephesi Alumil’e bırakıldı!

Selenium Retro’nun cephesi Alumil’e bırakıldı!

Ataköy’de yükselen Selenium Retro’nun dış cephe doğrama sistemi, Dünyanın prestijli dış cephe üretecisi dizayncısı, Manhattan’daki Google Binası’nın da dış cephe doğramalarını yenileyen Alumil firması tarafından uygulanıyor.

 selenuım rekro
Aşçıoğlu tarafından İstanbul Ataköy’de toplam 100 milyon dolar yatırımla hayata geçen Selenium Retro projesinde dış cephe sistemi, giydirilmeye başlandı.

Projelerini, inşa edileceği bölgenin ihtiyaçlarını analiz ederek hayata geçiren Aşçıoğlu’nun Ataköy’deki ikinci projesi Selenium Retro, 68 – 97 metrekare arasında alana sahip 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. Selenium Retro, alışılagelmiş mimari anlayışın dışında bir konseptle daha fazla ışık ve daha fazla ferah mekan ihtiyacı doğrultusunda cumba ve balkon yer aldığı bir konsept ile inşa ediliyor.

Projenin yatay bölümünde 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı bulunacak. Bu tesiste kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi (SPA), fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor alanları ile çocuk oyun alanları yer alacak. Bunun yanı sıra projede yer alan 1000 metrekarelik bir açık yaşam alanında da açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları, cafe & bistro mekânları yer alacak.

Selenium Retro’nun detayları ise şöyle

E-5 üzerinde 18 katlı konut ve ofis seçenekleri içeren 2 blok ve yatay ofis alanlarından oluşan Selenium Retro, 8.600 m2 arsa üzerinde yer alıyor.

Selenium Retro’nun inşaat alanı 47.000 m2

Retrofisler 68 – 786 m2, Konutlar ise 68 – 97 m2 arasında değişiyor.
Ortak kullanım alanları, 1000 m2 kapalı sosyal tesis, 1000 m2 açık havuz ve güneşlenme terası var.

Ofis sahiplerini ihtiyaçları kadar alan/kira avantajı sağlanıyor. Olanaklar ve hizmetler, en küçükten en büyüğe tüm ofislere sunuluyor.

Brüt tavan yüksekliği 3 m. 40 cm.

Her bir ünite için bir araçlık kapalı otopark alanı sunuluyor.

SE Club farkıyla profesyonel bina yönetim hizmetleri.

Bağımsız bölümlerde yer alan cumbalar ve açık balkonlar sayesinde dört mevsim kullanım ve verimlilik gözetiliyor.

Sadece caddeye bakan alanlarında yer alacak olan mağazalar ise yaşamın ve ulaşılabilir hizmetin pratikliğini sağlıyor.

Murat Demir