Başkent Emlak Konutları 2. etap ihale tarihi belli oldu

Başkent Emlak Konutları 2. etap ihale tarihi belli oldu

emlakkonut-ihale-tarihi

Ankara Mühle’de planlanan Başkent Emlak Konutları 2. Etap ihalesinin tarihi belli oldu.

Emlak Konut, Başkent Emlak Konutları 2. Etap ihale tarihini duyurdu. Başkent Emlak Konutları 2. Etap Konut ve Tacari alan inaşaatı ihalesi 27 Ocak tarihinde yapılacak.
Emlak Konut GYO tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Başkent Emlak Konutları 2. Etap ihale tarihi ile ilgili bilgi verildi.

Duyuruda şunlar kaydedildi:
“Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlkbahar (Mühye) Mahallesinde yapılacak olan “Ankara Başkent Emlak Konutları 2. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” ihalesi, Emlak Konut GYO A.Ş. İnşaat Yapım İşleri İhale ve Sözleşme Yönetmeliği’ne göre, 27.01.2017 tarihinde Belli İstekliler Arasında İhale Usulü (Davet) ile yapılacaktır.”

202 bin metrekare alan üzerinde Çankaya’nın Mühye Mahallesinde hayata geçecek olan ve 2019 yılının sonunda birinci etabın ilk teslimlerinin yapılması planlanan Başkent Emlak Konutları‘nın sosyal donatıları göz dolduruyor. Projede arasında çocuk oyun alanları, engelli çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, çeşitli hobi alanları, süs havuzları, oturma alanları, 3 adet cami, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet sağlık tesisi ve 48.000 metrekare içerisinde park alanı, 2 adet kapalı havuz, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness alanı ile birlikte farklı etkinliklerin yapılacağı stüdyolar, buhar odası, sauna gibi sosyal aktivite alanları yer alıyor.

Başkent Emlak Konutları toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde 1.504 bağımsız bölümden oluşuyor. Şehir yaşamını yeşil ile iç içe sunan Başkent Emlak Konutları’nda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dubleks tiplerinde 1.478 adet konut ile birlikte 26 adet ticari bölüm yer alıyor.
Başkent Emlak Konutları’nda satışa çıkarılan 1.504 bağımsız bölümün yanı sıra projede kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilecek olan 492 konut daha bulunuyor.
Başkent Emlak Konutları’nın reklam filmlerinde ise ünlü popçu Mustafa Ceceli oynuyor.