Avrasya Tüneli yarın açılıyor

Avrasya Tüneli yarın açılıyor

avrasya tüneli

Türkiye’de ilk defa deniz altından iki kıta otomobillerin geçirileceği Avrasya Tüneli ile buluşturulacak, içerisinden otomobiller 15 dakikada Göztepe’den Kazlıçeşmeye geçebilecek.

Türkiye’nin ve İstanbul’un merakla beklediği Avrasya Tüneli için saatler geri sayımda. Yarın 20 Aralık 2016 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek ve 12 saat açık kalacak olan tünel içerisinden otomobiller, minübüsler geçiş yapabilecekler.

Geçiş ücretinin 12 TL + KDV ile yapılacağı Avrasya Tüneli için son 24 saat içindeyiz… Yarın gerçekleştirilecek açılış töreni sonrasında tünel İstanbullunun hizmetinde olacak. Adının belirlenmesi, yapımı, her defasında gündemde kalmayı başaran, deniz tabanı altından İstanbul’un iki kıtasını birkez daha birleştirecek dev tüp geçiş projesi Avrasya Tüneli için geri sayım başladı.

Kısa bir süre içerisinde inşaatı ve bağlantı yolları bitirilen, Kazlıçeşme-Göztepe sahili arasında deniz altından tünel yolu ile otomobil ve minübüslerin dışında raylı sistemide 3 katlı büyük İstanbul, tüneli olarak bilinen Avrasya Tüneli içerisine yerleştirilen sistem ile Avrupa Asya kıtasına bir kez daha deniz altından geçilebilecek. Geçtiğimiz aylarda ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve heyeti tarafından kendi aracıyla geçtiği Avrasya Tüneli projesi nihayet yarın itibariyle İstanbullunun hizmetine giriyor. İstanbul trafiğinde büyük bir rahatlık sağlayacak olan dev projeye Göztepe bağlantı yolundan girilecek, Kazlıçeşme sahilinden çıkılarak, Atatürk Havalimanı, Bakırköy, Beylikdüzü istikametine gidilecek. Oldukça uzun bir mesafe, Avrasya Tüneli ile kısa bir sürede alınacak.

Tüm bağlantı yollarında hazırlıkları, çalışmaları bitirildi, sürücüler için tabelalar ve diğer güvenlik önlemleri alındı. Bağlantı yolları etrafında bisiklet yolları ve yeşillerndirme çalışmaları tamamlandı. Daha fazla ağaç dikimi için önümüzdeki günlerde çalışmalar sürdürülecek, yeni bisiklet yolları ise sahil hattı boyunca yapılmaya devam edilecek.

Şimdi gözler açılışta.