Milyonlar için kolları sıvadı, %1.20 düşük faizli konut kredisi kampanyası başlıyor

Milyonlar için kolları sıvadı, %1.20 düşük faizli konut kredisi kampanyası başlıyor
Milyonlar için kolları sıvadı, düşük faizli konut kredisi kampanyası başlıyor.

Türkiye’de son senelerede ekonomik kriz ve enflasyon etkisini giderek artırıyor bu nedenle artan konut fiyatlarına hükümet balyoz indirdi. Konut fiyatlarında yaşanan artışlara son verecek ve konut piyasasını daha da hareketlendirecek uygulama hayata geçiriliyor.

Cumhurbaşkanı onaylı %1,20 faizle 180 ay vadeli konut kredisi! 1,2,3,4,5 Milyon TL değerinde tüm evler satın alınabilecek- Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hem ekonomik kalkınmaya fayda sağlaması hem de vatandaşın yüzünü güldürmesi için atağa geçti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve daha önce hiç ev sahibi olmamış herkese %1,20 faizle 180 ay vadeli konut kredisi verileceği duyuruldu.

Bu kredi için tek şart vat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşük faizli konut kredisi için milyonlarca vatandaşa tek bir şartı bulunuyor. Daha önce bir ev sahibi olmamış olmak. Yani ilk defa ev sahibi olmak isteyen tüm ihtiyaç sahibi dar gelirli T.C. vatandaşları düşük faizli konut kredisine sahip olacak. Şuan da ülke genelinde 1,2,3,4 ve 5 Milyon TL ve üzeri bulunan konut satışlarına karşı hükümetin düşük faizli kredi hamlesi milyonlara umut olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Ekim ayında ev almak isteyenlere duyurusunu yaptığı düşük faizli kredi duyuruları sonrası ilk kez ev alacaklara özel olan bu uygulamanın da ülke genelinde ne zaman hayata geçeceği konusunda net bir tarih verilmese de yıl sonuna kadar projenin başlayabileceği düşünülüyor.

Bu uygun konut kredisi hangi bankalardan verilecek?

180 ay vade ile düşük faizli konut kredisinin Cumhurbaşkanı talimatları doğrultusunda Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası gibi kamu bankaları üzerinden verileceği ön görülüyor. Konuya ilişkin henüz net bir açıklama yapılmasa da hükümet kredilerinin kamu bankaları aracılığı ile verildiği biliniyor.