Bumerang Kartal’ı Satış ve Pazarlama Yönetmeni Nur Eğilmez’den dinleyelim

Bumerang Kartal’ı Satış ve Pazarlama Yönetmeni Nur Eğilmez’den dinleyelim

İstanbul’un Kartal bölgesinde 2016 yılında hayata geçen Özkartallar Şirketler Grubu tarafından inşaatı devam eden Bumerang Kartal projesini emlaktuel.com ailesi olarak ziyaret ettik. Proje hakkında satış ve Pazarlama müdürü Nur Eğilmez hanımefendi ile görüşerek değerli vakitlerinden bize ayırıp projeyi bizlere ve siz okuyucularımıza detaylı olarak anlattı.

Emlaktuel.com: Merhabalar Nur Hanım nasılsınız?

Nur EĞİLMEZ: Teşekkürler hoşgeldiniz.

Emlaktuel.com: Öncelikle Emlaktuel.com olarak bizleri misafir ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Nur Hanım, bizlere Özkartallar Şirketler Grubu’nun 2016 yılında hayata geçirmiş olduğu Kartal bölgesinin en prestijli projelerinden biri olan Bumerang Kartal Projenizi anlatırmısınız.

Nur EĞİLMEZ: Tabiki Bumerang Kartal projemiz recidence konseptinde yapılan bir projedir. Bumerang Kartal tam Kartal adliyesi ile karşıkarşıya olup, E-5 karayolu üzerinde yer alıyor. Ayrıca E-5 karayoluna hemen önümüzden giriş çıkışımız ve güzel bir konumumuz var.  40 kattan oluşan hatta 41’inci katta seyir terasımızın olduğu altta 3 kat kapalı otoparkımızın olduğu, 1+1, 2+1, 3+1 bağımsız bölümlerin bulunduğu, birleştirildiği zaman 374 metrekareye kadar çıkan bağımsız bölümlere ulaştığı bir proje. Projemiz Aralık 2019’da teslim edilecek. Bumerang Kartal projemizde sosyal donatı olarak 2 tane havuzumuz var, sauna, fitnes, buhar salonu, masaj salonlarımız var, tenis kortumuz var, çocuk oyun alanlarımız, çamaşırhanemiz, türk hamamımız, toplantı odalarımız var. Sosyal donatı anlamında projemiz her türlü donanıma sahiptir. Bunların yanı sıra Bumerang Kartal projesi akıllı bina, yeşil bina, enerji tasarruflu bir binayız. dediğim gibi hayata geçişimizde 2019’da olacak. Burada yolcu asansörlerinden de bahsetmek isterim projede 8 adet asansörümüz olacak 2,5 metre bölü saniyede hareket eden, 6 tanesi yolcu asansörü 2 tanesi yük asansörü olacak. Projemizde 1+1 hariç 2+1, 3+1 ve diğer dairelere çift araçlık otopark veriyoruz ayrıca açık otoparkımızda var. Dediğim gibi projemiz son derece güzel bir konumda bulunuyor. Projemiz tasarım olan bir cepheye sahip bumerang şeklinde, hiçbir bağımsız bölüm birbirinin önünü kesmiyor, hepsini enerjisi yüksek deniz manzaralı. Projemiz 8’inci kattan sonra deniz ve adalar manzarasına hakim güzel bir konumdayız. Aluminyum kompozit panel cephemiz pahalı bir cephe çalışmamız var.

Emlaktuel.com: Projede toplamda kaç adet dareniz olacak?

Nur EĞİLMEZ: Projede 194 bağımsız bölümümüz var, 14 tanede cadde mağazamız var altta ve bunlar dışarıya açık içeriden giriş çıkışları olmayan ama tripleks biçiminde dükkanlar mağazalar var. 1000 metrekareden başlıyor, bunların depo alanları, girişte mağaza bölümleri. ofis katları ve aynı zamanda da 400-500 metrekarelık de teraslara sahip mağazalarımız var.

Emlaktuel.com: Nur hanım Bumerang Kartal Projesi’nin lokasyonu ve konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Nur EĞİLMEZ: Tabi tam Kartal’da Katral Adliyesi ile karşıkarşıyayız, hemen E-5 karaylunun üzerindeyiz E-5’den gitiş çıkışımızın olduğu, bir sürüde alternatifli yol güzergahmız var. Minübüs yoluna 5 dakika mesafedeyiz, sahil yoluna 7 dakika nesafedeyiz, Sabiha Gökçen Havaalanına 15 dakika mesafedeyiz, Metro 2 dakika yürüme mesafesinde hemen yanıbaşımızda zaten, Yanımızda İKEA, Marmara Anatolia ve dediğim gibi hastaneye ve adliyey alt geçitten geçme imkanımız mevcut.

Emlaktuel.com: Nur Hanım Bumerang Kartal projesi müşterilerine proje bitiminde nasıl ne kadar bir prim vaat edebiliyor acaba?

Nur EĞİLMEZ: Normalde gayrimenkul sektöründe projenin başlaması ve bitişi arasında yüzde 40-50 prim yapar bu standart bir ölçüdür. Bizim bir önceki projemiz Ofisim İstanbul İş merkezi başlarken sorduklarında aynı cevabı veriyorduk fakat orada proje yüzde 150 prim yaptı, bu bizim düşüncemizinde üstünde bir prim oldu. Burada ise en az yüzde 40-50 olacaktır çünkü hem lokasyon olarak hem de tasarım olarak farklı bir yapıya sahip recidence konseptinde bir proje burda hem home ofis hem konutlar var.

Emlaktuel.com: Nur hanım projede kullanılan malzeme kalitesinden de bize biraz bahseder misiniz.

Nur EĞİLMEZ: Özkartallar olarak iyi projelere imza atıyoruz, az yapıyoruz öz yapıyoruz. Bu projeler bizim refernsımız oluyor. Biz belli bir kesime hitap ediyoruz ve üst sınıf malzeme kullanmayı seviyoruz. Beton kalitemizden tutun C-40 beton, yani demir kalitemizden tutun malzeme kalitemize hepsi birinci sınıf seviyededir. Zaten akıllı bir bina yapıyoruz projemize yakışan malzemeyide birinci sınıf malzemeden seçiyoruz.

Emlaktuel.com: Evet Nur hanım şu anda fiyatlarınızda son durum nedir?

Nur EĞİLMEZ: Malesef içinde bulunduğumuz durumdan dolayı fiyatlar bir fark getiremedik, şu ana kadar hep bekledik aslında maliyetimiz arttı doları ve euro ile malzeme alıyoruz. Buna karşılık fiyatları artıramadık hala lansman fiyatlarımızla devam ediyoruz satışlarımıza. Metrekare fiyatlarımız 6 bin TL’den başlayıp en so olarak 12 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor. Birde KDV avantajımız var burdaki projemiz kentesl dönüşüm projesi olduğu için KDV oranımız yüzde 1 gibi düşük KDV oluyor. Buda bir avantajdır.

Emlaktuel.com: Konutlarınızın metrekareleri nedir acaba?

Nur EĞİLMEZ: Ofislerde  1+1’lerim var 2+1’lerim var 64 metrekare 124 metrekare gibi, Konutlarda 1+1’im yok. konutlarda ailelerin daha huzurlu olması için 1+1 yok. Konutlar 112 metrekareden 150 metrekarede oluşuyor. Ayrıca şunuda belirtmem gerekiyor güvenlik bizim için son derece önemli, gelen misafiriniz geldiğinde güvenlikten verilen kartla sadece çıkacağı kata çıkabiliyor başka katlara gidemiyor.

Emlaktuel.com: Son zamanlarda döviz ve faiz oranlarının yükselmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Nur EĞİLMEZ: Evet insaat sektörü 200 kalemi etkileyen bir sektör. Herşey birbirine bağlı doların artması çokta hızlı bir artışa geçmesi bizim açımızdan son derece riskli çünkü bizim maliyetimiz dolara euro’ya bağlı doğrusu fiyatları artıramıyoruz maliyet artıyor. Seçim öncesi bir iyileştirme yapıldı, 0.98 faizle konut kredisi vardı çok güzeldi bir heyecan kattı fakat çok kısa sürdü dövizin yükselmesi bizi kötü etkiler ancak devletimiz gerekli önlemleri alıyordur mutlaka ve yeni bir iyileştirme yapılacaktır. Belki konut kredilerinde bir iyileştirme olacaktır. Doları stabil yapıp aşşağı çekmeye çalışabilir. Önümüz eylül ayı bizim satış ayımızdır. Bunlar olursa sektörümüz cnlanacaktır. Gayrimenkul sektörü hiçbir zaman dibe vurmaz. Çünkü her zaman bizim insanımızın yapacağı ilk iş gayrimenkul almaktır. Ama devletimiz bu konuda mutlaka bir iyileştirme yapacaktır.

Emlaktuel.com: Bundan sonra başka projeleriniz olacak mı?

Nur EĞİLMEZ:Var tabi biz Özkartallar olarak inşaata çok önem veriyoruz. Özkartallar hem inşaat hem belediye altyapı, çöp dönüşüm merkezlerini idre ediyor. Hatta Pakistan’ın bazı belediye hizmetlerini biz yapıyoruz. Bundan sonraki projemizde kentsel dönüşüm projei olacak.

Emlaktuel.com’a teşekkür ederiz bizleri ziyaret ettiğiniz için

RÖPORTAJ: Murat DEMİRCİOĞLU