Pruva 34’de 60 ay sıfır faiz ve 6 ay erken teslim

Pruva 34’de 60 ay sıfır faiz ve 6 ay erken teslim

Doğa Grubu şirketlerinden Doğa Madencilik tarafından hayata geçirilen ‘Pruva 34’ İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olan Bakırköy’de yükseliyor. Teslimlerin Haziran 2018’de gerçekleştirilmesi planlanan projeden konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay sıfır faizle ödeme kolaylığı sunuluyor.

Pruva 34 basın toplantısı Pruva 34 satış ofisinde Doğa Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ayvacı ve Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ayvacı’nın katılımı ile gerçekleşti

Marmara Denizi’nin karşısında İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Bakırköy’de ‘Pruva 34’ projesi Doğa Madencilik tarafından inşa ediliyor.

‘Pruva 34’ projesini çok özel bir lokasyonda 62 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirdiklerini vurgulayan Doğa Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ayvacı, “Şehrin merkezinde mavi ve yeşilin iç içe olduğu bir yaşam vaat ediyoruz” dedi.

İLYAS AYVACI

Ayvacı, “Bakırköy sahil yolunda yükselen ‘Pruva 34’, 7 rezidans, 2 otel ve 1 apart otel olmak üzeretoplam 10 bloktan meydana geliyor. İstanbul’un en merkezi noktasında eşsiz lokasyonuyla dikkat çeken aile konseptine uygun olarak tasarlanan projemizde 310 metrekare büyüklüğünde 4+1 ve 363 metrekare büyüklüğünde 5+1 dairelerimiz mevcut. Tümü deniz manzarasına hakim geniş teraslı rezidans bloklarında her katta 2 daire yer alıyor. Dairelerin birbiri ile tek komşu duvarının mutfak olması da müstakil yaşam konforu sağlıyor” diye konuştu.

Pruva 34 Alpar Mimarlık tarafından tasarlandı

Pruva 34 projesi Alpar Mimarlık tarafından tasarlanda. Yüksek mimar Tahsin Alpar, Pruva 34 projesinin temelini diyafram sistem ile yaptıklarını ve normal inşaatlarda temelde kullanılan kazık sistem yerine daha gelimiş ve sağlamlığı daha fazla sunan toprağın altında 27 metre yüksekliğinde diyafram perde sistem kullandıklarını, ayrıca konutların konumlandığı alanla diyafram perde sistem arasında 1 metre boşluk bırakılarak burada temeli kontrol edebilecek bir alanda bırakıldığın belirtti. Alpar konutların kafes sistemi ile inşaa edildiğini sağlamlığın dahada artırıldığını belirterek şöyle devam etti: Konutlarda kullanılan sürgülü pencere sistemininde Türkiye’de hiçbir projede kullanılmayan üst düzey bir sistem olduğunu 3 camlı, sesi ve ısıyı katiyen geçirmeyen bir teknolojiye sahip olduğunu belirtti. Ayrıca yeşil alanların zemin yüksekliğinin 1,7 metre gibi bir topraklandırma ile daha sağlıklı olmasının sağlandığı bilgisini verdi. Pruva 34 yerden ısıtmalı ve klima sistemininde her daireye ait bir şekilde sunulduğunu dile getirdi.

Dünyanın bir numaralı markalarıyla teslim

Dairelerin iç dekorasyonu hakkında da bilgi veren İlyas Ayvacı, şöyle devam etti: “Güvenli, konforlu ve lüks yaşam alanları sunduğumuz Pruva 34’de yer alan dairelerimiz İtalyan mutfak dolapları ile dünyanın 1 numarası ABD üretimi SubZero buzdolabı, Gaggenau marka fırın ve buharlı fırın, ısıtma çekmecesi, ocak ve davlumbaz ayrıca Gaggenau markalı çamaşır ve kurutma makinesi ile Haziran 2018’de teslim edilecek. Rezidans bloklar ile apart otel ve otel bloklarının giriş çıkışları, sosyal tesis ve otopark alanları ayrı ayrı planlandı. Otel blokunun bir tanesini Hilton’a sattık, diğeri ile ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu özel lokasyonda yer alan hem yatırım hem de oturum amaçlı konut almak isteyenlere ‘Pruva Aparts’ blogumuzda 60 ay sıfır faizli ödeme avantajı sunuyoruz.”

doğa madencilik ilyas ayvacı
ÖMER FARUK AYVACI

İlyas Ayvacı: Yeni yatırımlara elimizdeki projeler bitince başlayacağız

İlyas Ayvacı ve Ömer Faruk Ayvacı, elimizdeki Karat 34, Pruva 34 projelerimizi bitirince diğer projelerimize başlayacağız. Ümraniye’de 96 dönümlük bir arazimiz var Netaş’dan satın aldığımız. Daha sonra burada bir yeni projeye başlayacağız. Ayrıca şu an Sapanca’da satın aldığımız 98 dönümlük eski askeri arazi üzerinde bir projeye başladık. Burdaki projemizde 150 konut ve 50 adette villa inşaatımız olacak. Bu projelerimize katar ve bu bölgelerden çok talep oluyor. Sapanca projemizde villa fiyatları 500 bin ile 800 bin dolar arasında konut fiyatlarımız ise 300 ile 500 bin dolar arasında olacak. Ayrıca burda birde otel inşaa edeceğiz ancak projenin ismini anlaşacağımız markalı otel ismi ile uygun yapacağımız için daha belirlemedik.

Ayvacı, Pruva 34 projemizin hemen arkasında 20 dönümlük arazide bize ait, yakın zamanda burda da Pruva 34’ün 2.etabına konut projesine başlayacağız. Pruva 34 projemizin toplam yatırım bedeli ise 300 milyon dolar civarında. Pruva 34’ün şu ana kadar yüzde 25-30’unu satmış bulunmaktayız. Projemizin yaklaşık yüzde 40’ı yabancı yatırımcılar tarafından alındı. Şu ana kadar sakin bir satış stratejesi izlemiştik ancak bundan sonra daha hızla bir satış stratejisi uygulamayı planlıyoruz.

Daire fiyatları 1 milyon 292 bin TL’den başlıyor…

16 ve 17 katlı 7 blokta toplam 239 adet daire bulunuyor. ‘Pruva Aparts’ bloğunda ise 1+1 ve 2+1 toplamda 168 home- ofis mevcut. Projede yer alan dairelerin fiyatları ise 1 milyon 292 bin TL’den başlıyor. ‘Pruva 34’deki dairelerin konut ruhsatına sahip olması da projenin bölgedeki nadir konut tapulu projeler arasında yer almasını sağlıyor.

İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Bakırköy’de mavi ve yeşilin buluştuğu noktada konumlanan ‘Pruva 34’de üst kat daireler dubleks, zemin kat daireler ise bahçe teraslı olarak tasarlandı. Brüt alan metrajı haricinde, tüm dairelere tapu tahsisli 10 metrekare depo alanı ve daire büyüklüğüne göre 3-4 adet kapalı otopark alanı veriliyor.

Islak hacimlerde ithal mermer kaplama

Akıllı ev ve özel iklimlendirme sistemlerine sahip hem modern, hem fonksiyonel malzeme seçimleri ile dikkat çeken ‘Pruva 34’de uluslararası ödüllü markalardan Villeroy& Boch vitrifiye, Dornbracht bataryalar ve tüm ıslak hacimlerde ithal mermer kaplama kullanıldı.

Toplam 107.200 metrekare satılabilir alana sahip olan ‘Pruva 34’de, doğa dostu bir yaklaşımla yeşil alana geniş bir yer ayrılması da projenin dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. ‘Pruva 34’ün sosyal donatıları arasında açık ve kapalı yüzme havuzu, buhar odaları, saunalar, yürüyüş parkuru, tenis kortu, basketbol sahası bulunuyor. Ayrıca sosyal tesis kompleksinde fitness salonu ile birlikte kafe de mevcut.

Pruva 34, Ataköy Marina’ya 1 kilometre, E-5’e 3 kilometre, Avrasya Tüneli’ne 6 kilometre, Atatürk Havalimanı’na 8 kilometre mesafede konumlanıyor.

PROJE GÖRSELLERİ: