Bahattin Uçar: Vadikoru’da yüzde 40 ön talep aldık

Bahattin Uçar: Vadikoru’da yüzde 40 ön talep aldık
Bahattin Ucar
Bahattin Ucar

İnvest İnşaat‘ın, Sarıyer ilçesi Ayazağa semtinde yaşama sunacağı yeni projesi Vadikoru 19 Eylül’de Çırağan sarayında gerçekleştirilen basın toplantısı sonrası lansman satışlarına başladı. 

İnvest İnşaat Gayrimenkul sektöründe geliştirdiği projeler ile öne çıkmayı başarmış köklü bir firma. Basın toplantısı bitiminde proje ile ilgili bilgi veren Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar şöyle konuştu:

Sarıyer Ayazağa semtinde kentsel dönüşümde etkili olmaya çalışıyoruz. Yeni projemiz Varikoru için lansman öncesi bir ön talep çalışmamız oldu. ön talep süremiz 1,5 ay sürdü ve yoğun ilgi ile karşılaştık’ dedi.

“Konut ve ofisler yaşam olarak birbirinden ayrı”

Projenin çevresi ve iç yapısı hakkında bilgi veren Uçar, “Vadikoru projesi 3 tarafı ormanlarla çevrili , 3 konut ve 2 ofis olmak üzere toplam 5 bloktan oluşan bir proje. Projede konut ve ofisleri yaşam olarak birbirinden ayırmış bulunuyoruz. Tepeden baktığınızda bir bütün, kendi içinde ayrılan konut, ofis ve ticari alanlardan oluşan bir proje.” dedi.

“Yüzde 40’a yakın bir ön talep aldık”

Yaz aylarına rağmen yüksek bir verim aldıklarını söyleyen Uçar, “Projeniz etkili bir projeyse ve bölgeye de hakimseniz yaz aylarının olumsuz bir etkisini görmüyorsunuz. Biz bunu Vadikoruda birebir de yaşadık. Yaz döneminde yaklaşık yüzde 40’a yakın bir ön talep aldık.” İfadelerini kullandı.

“Müşteri de kazanacak biz de kazanacağız”

Lansmana özel yüzde 20 indirime de değinen Uçar, “Bu projede şirket politikası olarak  dedik ki, kendi başımıza yaptığımız bütün projelerde kar oranlarını biraz daha düşük tutup müşterileri memnun etmeliyiz. Müşterileri memnun etmenin yolu öncelikle para kazandırmaktan ve daha sonra zamanında teslim etmekten geçiyor.

Bu gölgede sadece Vadikoru olarak kalmayacağız. Vadikoru’nun serileri de olacak. Dolayısıyla müşteriye para kazandırmanız lazım ki bugünden sonra yapacağınız projelerde de sizin yanınızda bulunsun, projelerinizi tercih etsin. Müşteriler de kazanıyor biz de kazanacağız.” dedi.

Uçar, ’22 ayda projeyi bitime sözü verdik ancak biz 15 ayda bitirmeyi hedefledik’ dedi.

Ucar, metrekare fiyatları hakkında ise şöyle konuştu: “Metrekare fiyatlarını biz 8 bin lira ile 10 bin lira arasında tuttuk.  Geçen hafta içinde AVM’yi halkımıza açtık, önümüzdeki iki hafta içerisinde metroyu açacağız. Biz buradaki tüm alt yapıları Artaş ile beraber yapıyoruz. Burayı bitirdiğimizde inanılmaz bir yoğun talebin geleceğine de inanıyorum. Projeyi bitirdiğimizde bu fiyatlar çok ucuzmuş denilecek. Zaten o bölge 11 bin lira bandında satışlar görüyor.

Şuan teslim ettiğimiz 1.etaptaki 2. eller 11 bin liradan satılıyor. Zamanında 4 bin liradan alan müşterilerimiz bugün 11 bin liradan satıyor.

Proje yatırım ve kira geliri için uygun bir bölge. Vadikoru bittikten sonra Göktürk’e doğru satın aldığımız bir arsa var Vadikoru’nun devamını geliştireceğiz.