Satışta Leo deneyimi yaşatıldı

Satışta Leo deneyimi yaşatıldı

Galatasaray Stadındayız. Leo Residences Proje Lansmanı Programına yaklaşık 3 saat var. Tüm Nevita ve Newinn ekibi olarak heyecanla bugünü bekledik. Sabahın erken saatlerinden beri statta yoğun bir hazırlık var.

Stadın burçlarından biri sayılabilecek yüksek bir noktadayız. Faruk Akbal tek başına stadı gözleriyle süzüyordu. O an sanki stattaki tüm hazırlıklar birkaç saniyeliğine durmuş, tüm atmosferi derin bir sessizlik kaplamıştı. Sanki stad Faruk Akbal’a ayna olmak istiyordu. Tek bir kare çektim süratle, anlamı yıllar sonra bile kaybolmayacak bir güzel fotoğraf çektim. O kare, sonucu aklında ve kalbinde görebilmenin fotoğrafıydı. Faruk Bey o karede an’daydı. Bunu görebiliyordum. Kısa ancak derin bir sessizlik anı herşeyi en güçlü şekilde dile getiriyordu. Açıklamaya gerek yoktu. O gün Leo Residences’in tüm daireleri bir saat gibi kısa bir sürede satıldı.

Satışta Leo DeneyimiSözcüklerin kifayetsiz kaldığı deneyimlediğiniz en keyifli, en muhteşem ve emsalsiz anlar asla unutulmazlar. Bizler de Nevita ve Newinn çalışanları olarak bir takım ruhu ile becerilerimizi birleştirerek Galatasaray Spor Klübü’nün ev sahipliğinde 4 farklı kıtadan gelen 6000’in üzerindeki yatırımcımıza ve çözüm ortağımıza ev sahipliği yaptık. Galatasaray’ın kapsamlı bir işbirliği çerçevesinde global satışını üstlendik, GS Leo Residences’in satışa sunulan 134 dairesinin tamamını satmayı başardık. Bu, uluslararası gayrimenkul tarihinde bir dünya rekoru olabilir…

Leo Residences Proje Lansmanı Programı
Nevita, Newinn ve Rubikpara Akademi Direktörü Emrah Altuntecim

“Leo Deneyimi” adını verdiğim bir deneyim yaşandı o gün… Satış Psikolojisi isimli kitabımda da belirttiğim kritik bir bilginin sağlaması niteliğindeydi adeta; Satış bir takım işi, satış bir planalma işi, satış bir detaylandırma işi, satış bir odaklanma işi, satış bir hissediş işi, satış bir empati işi, satış bir yaşam tarzı ve satış asla bir tesadüf değil… “Leo Deneyimi”’nin özeti şu; “Satış yaptığın her ne ise onunla hemdem olmalısın, adeta içinde erimelisin. Sattığın her ne olursa olsun herşeyiyle özümsemelisin. Yani satışını yaptığın ürün ve hizmet ile bütünleşmek başarıyı kaçınılmaz kılar.”

Yaklaşık 20 senedir satış işi üzerinde çalışıyorum. Satış konusunda rekorlar kıran insanlarla kahve içmeyi ve sohbet etmeyi bir eğitim adamı olarak çok severim. Uçak yolculuklarımda, mağazalarda, satış ofislerinde, pazarda, sokakta satış mesleğiyle ilgili yeni şeyler öğrenebileceğim insanlar bulurum. Bu insanların deneyimleri, bakış açıları, paradigmaları, fikirleri, Türkiye’de ve dünya’nın çeşitli ülkelerinde satış konusunda eğitimler verdim. Satış işinde başarılı olan profesyonellerde temel bazı özellikler gözlemledim.