Forgot Password

Deprem sonrası inşaat demiri fiyatları düştü!

Deprem sonrası inşaat demiri fiyatları düştü!

Deprem sonrası inşaat demiri fiyatları düştü.

Türkiye çok acı bir şekilde geride bıraktığı 6 şubat Pazartesi gününe Kahramanmaraş merkesli gelen acı deprem haberi ile uyanmış, ardı ardına yaşadığımız iki büyük deprem adeta ülkemizin başına küçük bir kıyamet yaşatmıştı. 

6 şubat pazartesi sabah 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık merkezli 7.7 şiddetinde yaşanan deprem 10 şehirimizde büyük yıkımalara neden olurken aynı gün içerisinde yaşanan 7.6 şiddetindeki ikinci büyük depremle hasarlı olan binalarda yıkılmış ardından da can kayıpları çok daha fazla artmıştı. Deprem Kahramanmaraş’ın yanı sıra ayrıca Gaziantep, Diyarbakır, Hatay, Malatya, Osmaniye, Kilis, Adana, Adıyaman ve Şanlıurfa’da da büyük yıkımalara sebep olmuştu. Deprem tüm Türkiye’yi derinden etkilerken demir fiyatları da depremden etkilendi. 

Demir çelik üretimi depremle darbe aldı 

Türkiye yaşadığı bu çok ağır depremin şokunu yaşamaya devam ederken depremle etkilenen bölgelerin arasında deprem çelik üretiminin kalbi olan İskenderun’da etkiledi. İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. tarafından KAP üzerinden yapılan açıklamada “Durum tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Çalışmalar tamamlanıncaya kadar üretime ara verilmiş olup, konuya ilişkin gelişmeler ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır” şeklinde ifadelerine yer verildi. 

15 şubat 2023 inşaat demiri fiyatları 1 ton inşaat demiri kaç TL?

Demir çelik üretiminde yaşanan sıkıntılar devam ederken İskenderun bölgesi Türkiye’nin toplam demir üretiminin yüzde 30 gibi önemli bir bölümünü tek başına karşıladığı açıklandı. Piyasalarımızda moralsiz ve kaygılı bekleyişler devam ederken Ankara’da 8’lik inşaat demirinin ton fiyatının 16 bin 500 liraya, İstanbul’da 16 bin 550 liraya ve İzmir’de de 16 bin 150 liraya gerilediği açıklandı. 

İskenderun’da demir çelik fiyatları sabit kalırken piyasaların deprem hasar tespit çalışmaları sonucunda üretime başlanacağı tarihe göre pozisyon almaları beklenmekte. Yükselen dolar kurunun da demir fiyatlarını yukarı yönlü itebileceği beklenmekte.

 

Son Dakika Manşetler

En son emlak haberi manşetleri, emlak sektöründe son yaşananlar, süper kampanya haberleri, sıcak fırsatlar ve inşaat dünyasındaki son gelişmeler…

    Yorum yapın

    Your email address will not be published.*