Forgot Password

Ons, gram altın, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

Ons, gram altın, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

Altın piyasasında son zamanlarda çok hızlı fiyat hareketleri yaşanmakta. Ons altın çok hızlı bir yükselişe geçerken dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi ile de altıda fiyatlar yükselişe geçti. 21 Ocak 2023 tarihi itibariyle altın fiyatlarının ne kadar olduğu merak konusu. 

Altın enflasyondan destek aldı: 

Altın piyasaları uzun bir zamandı enflasyon baskısı altında kalarak az bir yükseliş gösterdi. Bunun için de beklenen fiyat hareketleri yaşanmadı. Enflasyon daha güçlü olduğu için FED’in gerçekleştirdiği faiz artırımları ile dolar endeksinde hızlı yükselişler yaşandı. Büyük yatırımcılar da altında kalmak yerine ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki artışları değerlendirerek bu yönde yatırım kararı aldılar. Bu da altında baskıya neden oldu. Ancak son zamanlarda ABD’de enflasyon verilerinin beklentilerin dahi üzerinde iyi olması ile altın piyasası destek aldı. Ons altın yükselirken diğer altın çeşitleri de hızlı bir fiyat artışı ile karşılaştılar.

Ons altın ne kadar oldu?

Ons altının ne kadar olduğu merak ediliyor. 21 Ocak 2023 itibariyle ons altın 1.926 dolar seviyesini gördü. Ons altının 1.950 dolar noktasında önemli bir direnç seviyesi yer alryor. Bu seviye kalıcı olarak aşılmadıkça altın fiyatlarında hızlı bir yükseliş olması beklenmiyor. Alt tarafta ise ons altının destek seviyesinin 1.850 dolar olduğu belirtiliyor.

Gram altın ne kadar oldu?

Gram altının fiyatını hem ons altın hem de dolar kuru belirliyor. Ons altında yükseliş hareketleri bekleniyor. Dolar kurunda da kur 18,84 TL’ye yükseldi. Bu yükseliş gram altının yukarı yönlü hareketini destekledi. Şu anda gram altın için 1.167 TL fiyatı veriliyor. Ayrıca gram altının bir de Kapalıçarşı piyasası yani kuyumcu fiyatı var. Fiziki altın almak isteyenler gram altını 1.187 TL’den satın alabiliyorlar.

Çeyrek altın ne kadar oldu?

Çeyrek altın da en çok fiyat sorgulaması yapılan altın çeşitleri arasında. Çeyrek altın şu anda 1.928 TL’den işlem görüyor. Kuyumculardan çeyrek altın almak isteyenler biraz daha yüksek fiyat ile karşılaşabiliyorlar.

 

Ekonomi

En son ekonomi haberleri, tefe tüfe rakamları, enflasyon oranları, ekonomideki son gelişmeler ve daha fazla ayrıntılı bilgi…

    Yorum yapın

    Your email address will not be published.*