Emlak Konut GYO’nun Çamlıca’ya 1230 konutluk yeni projesi geliyor…

Emlak Konut GYO’nun Çamlıca’ya 1230 konutluk yeni projesi geliyor…

Emlak Konut GYO İstanbul Çamlıca projesi için düğmeye bastı. Emlak Konut GYO Çamlıca projesi toplam 885 milyon 734 bin 289 TL’ye mal olacak.

Çamlıca projesinde 1230 adet konut ve 40 adet ticari alanın yer alacak. Emlak Konut GYO Çamlıca projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuru yapıldı ve Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı. Proje alanı toplam 62 bin 507 metrekare olarak belirlenen Emlak Konut GYO Çamlıca projesinde 50 blok yer alacak. Kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Emlak Konut GYO Çamlıca projesindeki blokların toplam oturum alanı 13.190,51 metrekare olarak belirlendi. 

İnşaat alanı 178 bin 936 metrekare olarak belirlenen Emlak Konut GYO Çamlıca projesinde 684 araçlık otopark da yer alacak. Söz konusu projede 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katı şeklinde ve 3 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katı şeklinde olmak üzere toplamda 7 ve 8 katlı bloklara yer verilecek. Proje sahası Boğaziçi Geri Görünüm Bölgesinde kaldığından silüetin bozulmaması amacıyla çok katlı binalara izin verilmiyor. 

1971 adet ağaç, çalı ve sarmaşık bitkileri ile peyzaj düzenlemesinin yer alacağı Emlak Konut GYO Çamlıca projesinin 2025 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. 

Emlak Konut GYO Çamlıca projesinde 1+1, 2+1, 3+1  ve 4+1 daire tipleri yer alacak.

Çamlıca Emlak Konut GYO projesine en yakın yerleşim yeri, 10 metre mesafede bulunuyor. Proje alanına en yakın okul 280 metre mesafedeki Uğur Okulları Çamlıca Kampüsü, en yakın hastane 1.3 kilometre mesafedeki Özel Mepia Hastanesi olarak belirtildi. İstanbul Boğazı ise proje alanının yaklaşık 1,5 km batısında yer alıyor.  Emlak Konut GYO Çamlıca projesi D-100 karayoluna kuş uçuşu yaklaşık 1,7 kilometre, 15 Temmuz Köprüsüne 2 kilometre ve E-80 karayoluna ise kuş uçuşu 6 kilometre mesafede yer alıyor. 

Yapısal peyzaj alanının 28 bin metrekare olarak belirlendiği Emlak Konut GYO Çamlıca projesinde yüzme havuzu ve süs havuzu yer almayacak. Ayrıca söz konusu projede toplantı salonu, fitness salonu, oyun alanı, sunum odası vb sosyal tesislere de yer verilmeyecek.

Web: http://www.emlakkonut.com.tr/tr-TR