Permolit boya yenilikçi ürünlerinin Avrupa pazarına tanıttı

Permolit boya yenilikçi ürünlerinin Avrupa pazarına tanıttı

Permolit Boya, Güneydoğu Avrupa’nın en büyük boya ve dekorasyon fuarlarından biri olan ve Belgrad’da gerçekleşen South East Europe Belgrade Building Expo’da yer aldı. Yüzde yüz yerli sermaye ile 25 ülkede faaliyet gösteren Akçalı Boya, 2022 yılında uluslararası alandaki etkinliğini arttırmayı hedefliyor.

Türk Boya sektörünün önde gelen markalarından Permolit Boya, “Güzelleşir Dünya” vizyonuyla 38 yılı aşkın süredir Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli markası olarak yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürüyor. Akçalı Boya çatısı altında bulunan ve Türk Boya sektörünün öncü ve güçlü kuruluşları arasında yer alan Permolit Boya, Sırbistan’ın en büyük; Güney Avrupa’nın ise en önemli boya ve dekorasyon fuarlarından biri olan “South East Europe Belgrade Building Expo (SEEBBE)”da yaşam alanlarını yeniden tasarlayan, doğa dostu, yenilikçi ürünlerini sergiledi. 200’ü aşkın katılımcı firma ile yaklaşık 10 bin ziyaretçinin katılım sağladığı fuarda, Permolit Boya’nın standına Sırbistan Büyükelçisi Sayın Hami Aksoy ve Ticaret Müşaviri Sayın Yasemin Yüce ziyarette bulundu.

Uluslararası alandaki yayılımını her geçen yıl arttıran Permolit Boya, Sırbistan’da bölgenin önde gelen firmalarından WGT ile iş birliği yaparak ülke geneline ürünlerini ulaştırmayı hedefliyor.

  1. AKIN AKÇALI; “YERELDE LİDER, DÜNYADA ETKİN MARKALAR İNŞA EDİYORUZ”

Permolit Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Permolit markalı boyalarımız ve Akçalı, Motip, Carat markalı spreylerimizle müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine en iyi şekilde yanıt vermeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz tüm ARGE yatırımlarımız da günün gereksinimlerine ve tüketicilerin taleplerine dönük çözümler üretmeye odaklı. Bugün bu yaklaşımımız markamızın gerek Türkiye genelinde, gerekse 25 ülkede başarıya ulaşmasındaki en önemli etkendir. 2021 Kasım ayında İngiltere’de, Şubat ayında ise Amerika’da fuardaydık. 17-19 Mart arasında da Paintistanbul fuarında yer aldık. Son olarak Sırbistan’da Güneydoğu Avrupa’nın en önemli boya ve dekorasyon fuarlarından biri olan SEEBBE’ye katılım sağladık, Fuar’da ayrıca bizi yalnız bırakmayan ve standımızı ziyaret eden Sırbistan Büyükelçimiz Sayın Hami Aksoy ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Yasemin Yüce’ye teşekkürlerimizi sunarım. Farklı ülke, kültür ve yöreden katılımcı ve ziyaretçilerin buluşma noktası olan fuarları yeni ürün ve hizmetleri tanıtmamız anlamında önemli bir fırsat olarak görüyoruz, hepsinin ortak paydası “yerelde lider, dünyada etkin” markalar yaratma yolculuğumuza hizmet ediyor olmaları.” dedi.