Başakşehir, Kayapark Sakura Evleri kura çekimi gerçekleşti

Başakşehir, Kayapark Sakura Evleri kura çekimi gerçekleşti

Başakşehir Belediyesi güvencesi ile İstanbul Kayaşehir’de inşa edilen sosyal konut projesi Kayapark Sakura Evleri için kura çekimi heyecanı yaşandı. Ön talep fırsatları ile maliyet fiyatlarına yakın fiyatlar ile satışa çıkarılan 50 adet dairenin hak sahipleri dün kura çekimi ile belli oldu.

Başakşehir Belediyesi ile Famir Yapı işbirliği’nde İstanbul Kayabaşı Mahallesi’nde inşa edilen sosyal konut projesi olan Kayapark Sakura Evleri’nde kura çekimi heyecanı dün yaşandı. Modern şehirciliğin model ilçesi olarak bilinen Başakşehir’de yoğun ilgi ile karşılaşılan projeye, 15 gün gibi kısa bir zamanda toplam 8 bin 263 aile başvuru yaptı. Avrupa’da en büyük sağlık komplekslerinden birisi olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Atatürk Olimpiyat Stadı ve Kayapark Millet Bahçesi’ne komşu olarak yükselen projedeki 50 hak sahibi noter huzurunda yapılan çekilişle belirlendi.

Bir çok avantajla dolu sosyal konut projesi

Kayapark Sakura Evleri 6 bloktan oluşurken projede iki farklı tipte 267 adet 2+1 ve 178 adette 3+1 olmak üzere 445 daire inşa edilecek. Kayapark Sakura Evleri sosyal konut projesi, İstanbul Havalimanı’na yakınlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Bağlantısı, şehrin her bölgesine ulaşım imkanı sağlayan metro hatları ve otobüs güzergahları ile sakinlerine seçkin bir lokasyon avantajlar da sunuyor.

Yapılan kura çekimi programına, Kovid-19 salgını nedeniyle tedbirler kapsamında sadece Başakşehir Belediyesi ve Famir Yapı yetkilileri katılım sağladı. Kayapark Sakura Evleri’nin kura çekimi internet üzerinden sosyal medya hesaplarından canlı bir şekilde olarak yayınladı.