TOKİ Hoşdere ve Kayabaşı projelerinden kura ile konut için 21 Ocak son başvuru!

TOKİ Hoşdere ve Kayabaşı projelerinden kura ile konut için 21 Ocak son başvuru!

TOKİ İstanbul projelerinden ev almak isteyenler için dikkat! TOKİ İstanbul’un 2 farklı ilçesindeki projelerinde sınırlı sayıdaki konutları kura ile satışa çıkardı. TOKİ’nin İstanbul’da 2 ilçede satışa çıkardığı konutların özellikleri ile fiyat bilgisi ve ödeme seçenekleri.

İstanbul’da yaşayan ve hala konut sahibi olamamış, TOKİ’nin uygun proje üretmesini bekleyen milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren konut satış haberi hakkında daha detaylı ayrıntılar belli oldu.

TOKİ’nin İstanbul sınırları içerisinde Başakşehir ilçesinde yeni konut satışları için başvuru süresi 10 Ocak 2022’de alınmaya başlandı. Bu zamana kadar İstanbul’da TOKİ’den ev sahibi olamamış vatandaşlar hemen harekete geçmeliler! Sınırlı sayıda konut için kura yöntemi ile satışı yapılacak olan İstanbul TOKİ evlerinin satış fiyatları açıklandı. İstanbul’da satılacak sınırlı sayıda olan konutlar için satış şartları ve diğer şartlar.

Her sene İstanbul’da 100 Bin adet konut üzerinde üretim yapıp, uygun şart ve koşullarda kira öder gibi alt gelir grubu, dar gelirli ve orta gelir grubu vatandaşlarını konut sahibi yapmayı başaran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2022 senesi kampanyalarına başladı. Konut sahibi olmak isteyenler için tam bir fırsat niteliğinde ılan bu konutlar satışa çıkarılıyor. Türkiye genelinde sosyal konut alanında ucuz konut inşaa eden TOKİ, İstanbul’da satışa çıkarmış olduğu bütün evler çok fazla yoğun bir ilgi görüyor. Ülkemiz genelinde milyonlarca vatandaşımız TOKİ’den konut satın alabilmek için sırada bekliyorlar. 2022’de TOKİ projelerine oldukça büyük ilgi var. Özellikle İstanbul’da hala konut sahibi olamayan vatandaşlar için fırsat niteliğinde konut satışı TOKİ’de başladı.

İstanbul’da Başakşehir’de Hoşdere ve Kayabaşı’nda evler satışa çıktı

2022 TOKİ konut projelerinden İstanbul Başakşehir ilçesinde Hoşdere ve Kayabaşı semtlerinde projelerden bazı konutların satışı için düğmeye basıldı. TOKİ idare bu 2 projede bulunan toplam 62 konutu kura çekilişi ile satacak. TOKİ İstanbul Başakşehir konutlarında  bulunan bu evler için başvurular 10 Ocak itibariyle başladı. Konut sahibi olamamış vatandaşlarımızın çok yakından ilgi ile izledikleri ve merakla bekledikleri fırsat konutlar için satış fiyatları ve ödeme seçenekleri de duyuruldu.

TOKİ Başakşehir konut başvuruları son tarihi olan 21 Ocak 2022’de son bulması sonrasında, TOKİ kurayı İdare binasında 02 Şubat 2022’de, canlı olarak sosyal medya hesapları ve web sayfası üzerinden yayınlanacak.

2000 TL başvuru ile İstanbul’da konut sahibi olma fırsatı

TOKİ projeleri kura çekilişine katılabilmek için 10 Ocak-21 Ocak 2022 tarihleri arasında 2 Bin TL peşinat yatırarak vatandaşlarımız katılabilecekler. TOKİ Başakşehir Huşdere ve Kayaşehir Kayabaşı projeleri için başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız, T. Halk Bankası’nın İstanbul İli Şubeleri ve e-devlet aracılığı ile (e-devlet başvuruları 21 Ocak 2022’de sona erecektir.) yapılabilecektir.

Konut Fiyatları ve ödeme şartları

TOKİ’nin kura usulu ile satışa çıkardığı bu evler arasında en uygun fiyatlı konut 622 Bin TL’den başlıyor.  Projede yer alan en yüksek fiyatlı evin satış fiyatı da 997 Bin TL olarak duyuruldu. Bu konutlarda ki fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda duyurulan mecralar üzerinden sunulmaktadır.

TOKİ İletişim Detayları:

TOKİ gerek sosyal medya hesapları üzerinden gerekse telefonla iletişim kurmak, sorunların çözümünü daha da hızlandırmak için pek çok kanalı açık tutuyor. Detaylı bilgi için Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası toki.gov.tr aracılığıyla alınabilmektedir.