Siltaş Yapı 2022’de yeni projelerini ve hedeflerini açıkladı

Siltaş Yapı 2022’de yeni projelerini ve hedeflerini açıkladı

İnşaat sektörümüz 2020’de yaşanan küresel salgının etkisiyle önemli bir daralma yaşadı. 2021 yılının ikinci yarısından sonra aşılama hızının daha da artması ve sokağa çıkma kısıtlamalarının da ortadan kalkması ile sektörde normalleşme süreci daha da hızlandı. Döviz kurundaki dalgalanmalar ve artan inşaat maliyetleri konut satışlarında düşüşe neden olsa da 2021 inşaat sektöründe toparlanma yılı oldu. İş dünyasındaki 40 yılı aşkın köklü geçmişiyle insan odaklı ve kente değer katan projeler üreten Siltaş Yapı da 2021’de de mevcut projelerinin satışı ile sektördeki konumunu korumayı başardı. Sektörün 2021 yılını değerlendiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2022’ye dair hedeflerini ve önümüzdeki dönemde yeni projelerini hayata geçireceklerinin bilgisini verdi.

Pandemi ve döviz kurunda yaşanan yükselişin etkisiyle birçok sektör gibi zor günler geçiren inşaat sektörü tüm etkenlere rağmen 2021 yılını toparlanma yılı olarak geride bıraktı. Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe kente değer katan yenilikçi projeleriyle dikkat çeken Siltaş Yapı da yılı yeni proje hazırlıkları ile kapattı. 2021 yılını değerlendiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2022’ye dair hedeflerini açıkladı.

Sektörümüz normalleşme sürecine girdi, 2022’den çok umutluyuz

2021 yılında mevcut projelerinin satışlarını gerçekleştirdiklerini belirten Murat Özdemir, sözlerine şöyle devam etti; “2021 yılında bir önceki yıla kıyasla sektör bazında normalleşme süreci hızlandı. Ancak döviz kurlarında yaşanan yükseliş maliyetleri artırarak tüm sektörleri olduğu gibi inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi. Yaşanan tüm etkenlere rağmen Türk inşaat sektörüne olan inancımız tam. 2022’de sektörümüz adına çok umutluyuz. Siltaş Yapı olarak bu dönemde biz mevcut projelerimizin satışına odaklandık. Yanı sıra bir süredir gündemimizde olan yeni projelerimizin altyapı çalışmalarını hızlandırdık. 2022yılında yeni projelerimiz en önemli önceliğimiz olacak.”

İnsana odaklı ve de kente değer katan yapılar inşa ediyoruz

Siltaş Yapı olarak iş dünyasındaki 40 seneye aşkın köklü geçmişin ışığında 2011 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Özdemir, “İnsan odaklı ve kente değer katan yapılar inşa eden bir şirket olarak bugüne kadar ağırlıklı olarak; Pendik, Kartal, Maltepe aksında iş merkezlerinin yanı sıra Siltaş, Siltaş Mavi Park, Nova park, Siltaş Teras Park, Siltaş Flora Park, Siltaş Safir Park ve Siltaş Marina gibi çok sayıda yeni nesil konut projesini hayata geçirdik. Son projemiz olan Siltaş Marina, İstanbul’un hızla değerlenen bölgelerinden Pendik’in sahil şeridinde marinanın karşısında konumlanıyor. 2022’de de yine bulunduğu bölgeye değer katacak yeni projelerimize adım atacak olmanın heyecanı içindeyiz.” şeklinde konuştu.