Bakan Murat Kurum, İFM inşaatının bitiş tarihini açıkladı

Bakan Murat Kurum, İFM inşaatının bitiş tarihini açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul Finans Merkezi (İFM) inşaatının yüzde 60 seviyesine geldiğini belirterek proje inşaatının 2021 Aralık ayı sonunda tamamlanacağını söyledi. İnşaatına devam edilen İstanbul Finans Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Kurum, İstanbul’da ülkenin finans geleceği için çok önemli bir projeyi yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Toplamda 300 bin metrekare arazi üzerinde 2.5 milyon metrekare inşaat alanına sahip bu merkezin inşasının hızla devam ettiğini ve projede 7 bin 500 kişinin çalıştığını dile getiren Bakan Murat Kurum proje ile ilgili şöyle konuştu:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz İstanbul Finans Merkezi Projesi, şu anda yüzde 60 seviyesine gelmiş durumda. İnşallah 2021 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla İstanbul Finans Merkezi inşaatını tamamlamış olacağız. Merkezi İstanbulumuza, ülkemize, tüm Ortadoğu ve dünyamıza kazandırmış olacağız. 1 kilometre yürüyüş yolu ve içinde sosyal donatıların olduğu Finans Merkezi’nde gerek okul gerek donatı anlamında cami, alışveriş alanlarıyla birlikte belki dünyada tek diyeceğimiz bir finans merkezi inşasını büyük gayret ve özveriyle yürütüyoruz. Amacımız ve hedefimiz 2021 yılı sonuna söz verdiğimiz gibi inşaatını tamamlamaktır. Cumhurbaşkanımızın deyimiyle, ‘Türkiye olarak, burada İslami finans piyasalarına diğer taraftan hem bölgemiz hem de Ortadoğu ve Yakın Avrupa’ya hizmet edecek bir finans merkezi olma yolunda, gidiyoruz ve kararlıyız.”