Eski MG otomobil markası elektrikli yeni versiyonuyla yeniden Türkiye’de!

Eski MG otomobil markası elektrikli yeni versiyonuyla yeniden Türkiye’de!

Türkiye otomotiv sektörü 2021’e girerken yeni bir marka ile yeniden bir başlangıç yapacak. 2000’li yıllarda  Türkiye pazarında yer alan İngiliz otomotiv üreticisi olan MG (Morris Garages), tekrar yeniden Türk tüketicisinin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor. MG markasının distribütörlüğünü Doğan Holding şirketlerinden Doğan Trend Otomotiv üstlenmiş. MG markasının yeniden Türkiye’ye geri gelişi ile ilgili bilgi veren Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, “2021 yılı Ocak ayında online satış platformumuz ile elektrikli ZS EV’yi ön satışa sunacağız. 2021 Mayıs ayı itibariyle de ilk teslimatlara başlamayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de mobilite dönüşümünde önemli bir yer almayı hedefleyen Doğan Grubu, 5 markanın daha distribütörlüğünü aldı.  Doğan Grubu, bu markalardan birisi olan İngiliz kökenli otomotiv markası MG’nin Avrupa’daki üretim üssü olmak istiyor.

2020’de Koronavirüs salgınına rağmen hareketli geçiren Türkiye otomotiv sektörümüz, 2021’e girerken yeni bir marka ile yeni yıla merhaba dedi. 2000’li senenin ortasına kadar ülkemizde satışı olan İngiliz markası MG (Morris Garages), yaklaşık 20 yıllık aradan sonra tekrardan Türkiye yollarına dönüyor.

Tamamen elektrikli olacak

MG markasının distribütörlüğünü ise Doğan Holding şirketlerinden Doğan Trend Otomotiv üstlendi. Satışa sunulacak ilk modelin ise tamamen elektrikle çalışan bir SUV model olacağı belirtildi.

MG markasının ülkemize gelişi ile ilgili bilgi veren Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, “2021 Ocak ayında online satış platformumuzda elektrikli ZS EV’yi ön satışa sunacağız. 2021 Mayıs ayından itibaren de ilk teslimatlara başlayacağız. 2021 yılında farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. Bu sene MG markasıyla bin adede yakın satış hedefimiz bulunuyor. İlerleyen dönemde Türkiye’de MG fabrikası kurarak, Avrupa pazarlarına ihracat yapma hayalimiz var” şeklinde konuştu.

Sayın Dağtekin, MG markasının benzinli modellerini de satışa çıkaracaklarını belirterek, 2022 yılında ise sedan modellerinin hem benzinli hem de elektrikli seçenekleri ile bayilerde olacağını belirtti,