MÜJDE! Emlak vergisi borçları yapılandırılyor

MÜJDE! Emlak vergisi borçları yapılandırılyor

TBMM’de bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında verilen Kanun Teklifi kabul edildi. Sunulan kanun teklifi kapsamı içerisinde emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, diğer vergi ve harçlar artık yapılandırılabilecekler.

TBMM Genel Kurulunda Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında verilen Kanun Teklifi kabul edilerek vergi borçlarında yapılandırma yapılarak 18 taksitle ödenebilecek. Ve ayrıca il özel idarelerine olan borçlar, çevre temizlik vergisi, emlak vergisi, ilan ve reklam vergileri, diğer vergiler ve harçlar, su, atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları, muhtelif ücretlerden kaynaklı kurum alacaklarında zam ve gelen faizler de yapılandırılabilecek.

Vergi borçlar 18 ay taksitlendirilecek

Kanunun çıktığı tarih itibariyle yıl sonuna kadar yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuruda bulunması gerekiyor. İki ayda bir şeklinde ödenebilecek bu taksitler 18 taksite bölünebilecek. İlk taksite kadar peşin ödemenin yapılması halinde, işleyen faizler tamamen silinecek. İlk taksitin ödenmesi, Ocak 2021 yılında olacak.