Tarihin en düşük faizli konut kredisi yüzde 0,64’le hayat geçirildi

Tarihin en düşük faizli konut kredisi yüzde 0,64’le hayat geçirildi

Tarihin en düşük faizli konut kredisi kampanyası Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için hayata geçirildi. Bu konut kredisi faiz oranı şu an kamu bankaları tarafından uyuglanacak.

Tarihin en düşük faizli konut kredisi kamu bankaları tarafından koronaviriüs salgını kapsamında normalleşme sürecine geçiş ve hayatın canlanması için devreye sokuldu.

Kamu bankaları tarafından konut kredi faiz oranlarında inidirmler yapıldı.

0,64 faiz ve 15 yıl vade ile konut kredisi

Kamu bankaları tarafından uygulanacak olan sıfır konut konutlar için azami olaak 12 ay ödemesiz 15 yıla kadar vade ile aylık 0,64 faili kredi fırsatı subuluyor.

Tarihin bu en düşük konut kred faiz oranlı konut kredisi için müşteri başına kullanılabilecek olan kredi miktarı sınırlandırıldı. 3 büyük şehirde (İstanbul, Ankara, İzmir)’de konut alımı için en fazla 750 bin TL diğer şehirler için de en çok 500 bin TL kullanılabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10 peşinat şartı geçerli olacak.

Bu şartlarda birinci el/sıfır konutlarda azami 12 ay geri ödemesiz dönemle, 15 yıla kadar vadeli ve de aylık yüzde 0,64 faiz oranılı konut finansman fırsatı sağlanacak.

İkinci el konutlar için azami en fazla 12 ay geri ödemesiz dönemli, azami 15 sene vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile kredi imkanı sağlanacak.