Gayrimenkulde talep arsaya yöneldi

Gayrimenkulde talep arsaya yöneldi

Koronavirüs covid-19 salgını nedeniyle müstakil bahçeli evlere ilgi artışı oldu. Yaşanan bu artışla beraber prefabrik müstakil evlerin fiyatlarınında artması arsaya ilginin artmasını da sağladı.

2020 yılı içinde yaşadığımız gelişmelerle virüs salgını dolayısyla gelecek için arayışlarda olan vatandaşların gayrimenkulde farklı arayışlara kaymasına neden oldu. Virüs salgını ile aaştırmalarını bahçeli müstakil evlerden yana yapan vatandaşlar şimdi de arsaya olan ilgilerinin artmaına da neden oldu. Emlak ofisleri yasakların kalması ile aralara olan talebin daha da artmasına neden olacağını belirttiler.

Arsaya talep arttı

Pyasada telabin arsaya yoğunlaştığı belirtiliyor. Salgın sonrası bahçeli ve müstakil ev almak ve apartman hayatından uzaklaşmak isteyenler arsa alarak ev yaptırma hayaline düştüler. Böylece emlakçılarda arsa arayışı talebi rekor düzeyde artış göstermeye başladı. Salgının başladığı zamanlarda vatandaşlar önce şehşr dışında bahçeli villa arayışı armıştı ancak bahçeli villara talep artınca bu tarz evlerde zamlanmıştı. Vatandaşta sonrasında arsa alarak kendi evini yapma arayışı başldı. Va emlakçılarda bu yönde arsa arayışı talebinde artış yaşandı

Bahçeli müstakil evlerde elip biçmek istiyorlar

Şu sıralar arsa satın almak isteyenlerin çoğu alacakları arsada kendi müstakil evlerini yaparak burada bahçede ekip biçmek ve şehir hayatından uzaklaşmak istiyorlar.