Ons, gram altın ne kadar oldu?

Ons, gram altın ne kadar oldu?

FED Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrasında altın fiyatları daha da yükselmeye başladı. FED’in ve de Powell’ın ekonomik açıklamalarından sonra dolar kuru düşmeye başlarken oluşan ekonomik belirsizlik yatırımcıyı tekraradan güvenli liman olan altına yöneltti.. Uluslararası piyasalarda altın ons fiyatı 7 senenin en yüksek seviyesine çıkarken iç piyasada da gram ise çeyrek altının fiyatları da yükselişe geçti.

Altında fiyatlar büyük bir hızla yükselişine devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell’ın açıklamalarından sonra dolar kuru düşmeye, altın fiyatları da yükselmeye başladı.

FED Başkanı Powell ne dedi?

FED Başkanı Powell’ın yapmış olduğu açıklamada hisse senedi ve varlık fiyatları için korana virüs nedeni ile ciddi darbe alacağını, Amerikan ekonomisinin toparlanmasının 2021 son aylarına kadar uzayabileceğini açıklamıştı.

Ons Altın son 7 yılın rekorunu kırdı

FED Başkanı Powell tarafından yapılan bu umutsuz açıklamalarla dolar kuruna olan güven zedelenirken yatırımcıları yekrardan güvenli liman altına yönlendirdi. Altının fiyatı bu yıl yüzde 16 değer kazanırken ons altının fiyatı da 1.763,70 doları test ederek son 7 senenin en yüksek noktasına tırmanmış oldu. Ons altın fiyatı uluslararası piyasada şu anda 1.760,90 lira bandında dalgalı olarak devam ediyor.