Koronavirüs Covid-19’la İstanbul’da bazı semtlerde konut talebine artış yaşandı

Koronavirüs Covid-19’la İstanbul’da bazı semtlerde konut talebine artış yaşandı

Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle müztakil konutlara ve villalara talep yoğunlaştı. İstanbul ilimizde hangi ilçelerde konut talebi daha da arttı? Salgının İstanbul’da konut taleni etkisi şu şekilde.

Koronavirüs Covid-19 salgını ile villa ve müstakil konutlar için olan taleplerde artışların yaşanmasına neden oldu. ‘Evde kal’ çağrıları, izole olarak kendini koruma isteği ve de sokağa çıkma yasakları ile beraber vatandaşlarımız kalabalık ortamlardan kaçmak isterken ayrıca, bahçeli konutlarda yaşamak istemeye de başladılar.

bütün dünya Koronavirüs etkisi altına girince konut sektörünü de etkiledi. Salgın nedeniyle alınan önlemlerle evde kalan, evlerinden çalışan vatandaşlarımızın bahçeli evlere olan ilgileride artış gösterdi. İstanbul’da konutların talebi ne yönde değişti? Konut talebinde artışın çok olduğu ilçeler hangileri?

Koronavirüs Covid-19 salgını ile büyükşehirlerde kalabalıklar içinde yaşamak istemeyen vatandaşlarımız, küçük şehirlerde konut aramaya başladılar. Vatandaşlarımız, şimdiden koronavirüs salgını sonrası için yerleşmeye ev arayışına başladılar. Koronavirüs salgısını döneminde de en çok fiyat artışı bahçeli müstakil konutlarda oldu. Talebin de daha fazla artmasıyla uzmanlar, müstakil konut fiyatlarında yüzde 25 artışın olduğunu belirttiler. Bodrum-Çeşme bölgelerinde konut sahiplerinin aylık 10 bin TL’ye kiraladıkları müstakil villaların fiyatları 20 bin TL’ye kadar çıkardığı öğrenildi.

Büyükçekmece ilçesinde villa ile müstakil evlere yoğun ilgi!

İstanbul’da gözde sahil ilçelerinden Büyükçekmece’deki villa ve müstakil evler koronavirüs salgınında yoğun talep görüyor. Villa kent olan Büyükçekmece, koronavirüs neden ile izole olmak isteyen vatandaşların kaçmak istediği yerlerden biri oldu. Büyükçekmece’de konut fiyatları, 100 metrekarede ortalama 431 bin 16 TL şeklinde oluyor.

Tuzla ve Şile’de villa kiralama talebi artt!

Koronavirüs sebebiyle evlerinde kalan vatandaşlarımız, sıcak hava etkisiyle villa tarzı konut aramaya başladılar. Sakin bölgelerde konaklamayı isteyen vatandaşlarımızın adreslerinden biri de Şile ve Tuzla. Şile ve Tuzla’da kiralık villa tarzı eşyalı evler için yoğun kiralama talebi gelmeye başladı. Mart ayından bu yana artış yaşanan kiralamalar, yazın gelmesiyle birlikte daha da attı. Şile’de 3 ile 6 ay arasında konut kiralanabiliyor. Tuzla’da da en az bir yıllık kontrat yapılabiliyor.

Emlak uzmanları, Şile ile Tuzla’da kiralık villa kalmadığını dile getirirlerken, villalar için iki kat kira teklif edenlerin de olduğunu söyleniyor.