ARED’den huzurevlerine yüz siperliği desteği

ARED’den huzurevlerine yüz siperliği desteği

(ARED) Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği , tümüyle yerli üretim olan salgına karşı mücadelede  bir çok yere destek vermeye devam ediyor. ARED, 2 bin 500 civarında yüz siperliğini, öncelikli olduğunu tespit etmş olduğu 5 ildeki 30 yaşlı bakım huzur evine dağıttı. ARED, daha öncesinde sağlık çalışanlarını operasyon sırasında virüsten koruyacak olan Koronavirüs Ventilasyon Siperlerini üreterek 40 ilde 125 hastaneye bağışlamıştı.

Ülkemizde 9 milyar dolar büyüklük ile 125 bin kişiye istihdam sağlayan endüstriyel reklamcılık sektörü, Koronavirüs salgını ile mücadeleye destek vermeye devam ediyor. Geçen ay entübasyon işlemi sırasında sağlık çalışanlarını korumak için Koronavirüs Ventilasyon Siperi üreten Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), şimdi de huzurevi sakinlerini korumak için yüz siperliği üretip dağıtımını gerçekleştirdi.

5 büyük ilimizde tamamlandı

Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle Koronavirüs Ventilasyon Siperleri’nin 2020 Nisan ayında 125 hastaneye bağışlandığını belirten ARED Başkanı Ahmet Özdemirel, şu şekilde konuştu: “Tedarikçi ve üretici üyelerimizin destekleriyle salgınla mücadeleye destek vermeyi sürdürüyoruz. 2 bin 500’e yakın yüz siperliği üretip İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya’daki 30 noktada huzurevlerine dağıtımını gerçekleştirdik. Söz konusu çalışmayla yaş almış değerli huzurevi sakinleri ve çalışanlarını virüsten korumak istedik. Gelecekte salgın sürecinde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”