Altın yönünü yeniden yukarı çevirdi! Altın ne kadar oldu?

Altın yönünü yeniden yukarı çevirdi! Altın ne kadar oldu?

Geçen hafta düşüşle başlayan altın geçen haftanın son gününde yönünü yukarı çevirdi ve yeniden yükselişe geçmişti. Hafta sonu da yükselişine devam eden altın fiyatları yeni haftada nasıl başlangıç yaptı? Altın yükselişine devam eder mi? Uzmanlar ne diyorlar?

Son zamanlarda altın fiyatları dalgalanmaya halen devam ediyor. Koronavirüs salgını sürecinde ekonomide yaşanan daralmayla, hükümetler peş peşe yaptığı açıklamaları, önlem paketleri, dolar kurundaki ani yükseliş bir çok kişiyi altın yatırımına yönlendirmiş oldu. Güvenli liman olarak görülen altının fiyatlarında ilginin artmasıyla braber yükseliş oldu. Bu süreçte ise altın da tarihi rekorunu kırdı. Altın son 7 yılda en yüksek seviyesyi gördü.

Altının fiyaındaki yükseliş yatırımcısının yüzünü güldürürken, altın alıp yatırım yapmak isteyenlerin de sürecin nasıl devam edeceği merak konusu oldu. Geçtiğimiz hafta başı altın düşüşe geçmişken, haftanın son gününde yeniden yükseliş yakaladı. Ve hafta sonu da yönünü yukarı çeviren altında ufak yükselişler devam ediyor. Uzman analistler ise bu sürecin devam edeceğini belirtmişlerdi. Genel olarak 2020 Mayıs ayının ortalarından sonra altın fiyatlarının gerileyeceğinin de düşünülmesi altın yatırımcısını biraz panikletmişti.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar? Yukarı yönlü devam eden altın, bugün ise hareketli bir şekilde başladı güne. Altının gramı şu anlarda 382 liradan satılıyor. En fazla merak edilen çeyrek altın ise 671,40 liradan satışa çıkarılıyor. Yarım altın fiyatı ise 1.234,90 lira iken, Cumhuriyet altın da 2.468,40 liradan satılıyor.