Yeni nesil Renault Kadjar nasıl olacak?

Yeni nesil Renault Kadjar nasıl olacak?

Yeni nesil Renault Kadjar için ortaya çıkan ilk iddialar 2021’de geleceği söylenen araçta pekçok yeni teknoloji ve yepyeni bir tasarımın va olacağı söyleniyor.

2018’de makyajlanarak değişim geçiren Kadjar’ın yeni modelinde ise bu aracın genel olarak tasarımından çok daha yenilikçi olacağı konuşuluyor. İkinci yeni nesil Kadjar; Clio, Captur ve Megane modelleri genelinde ortaya çıkan “ıstakoz pençesi” şeklinde far takımları kullanılacak.

Kadjar’da ki değişimler kabinde de devam edecektir. Fransız otomobil markası aracın modern dünyaya uyum sağlaması için bilgi eğlence sistemlerini tablet tasarımlarından kurtararak daha da genişletecek. Aracın daha yüksek donanım paketlerinde ambiyans aydınlatma ışıkları gibi premium teknolojilere sahip olacağı söyleniyor.

Yeni nesil SUV modelin temelini Mitsubishi Outlander ile Nissan Qashqai’de de göreceğimiz CMF-C platformu olacaktır. Bu araçlar da önümüzdeki yıl tanıtılacağını duyuluyor. Platformda modülerin yapısını ise Renault’nun Kadjar ailesinin yarı hibrit ve hibrit ile doldurmasına yardımcı olacak.

Ortada dolaşan iddialara göre gelecek olan ilk hibrit türev, Captur E-Tech’teki güç ünitesini kullanacak. Bu yeni teknoloji ile aracın 1.6 litrelik benzinli bir motor ile 9.8 kWh saatlik batarya ile dah da güçlenen bir elektrikli ünite ile gelebileceği anlamı taşıyor.