Katar’dan 7 milyar dolarlık yatırım müjdesi!

Katar’dan 7 milyar dolarlık yatırım müjdesi!

Katar ülkemizde Emlak Sektörüne 7 Milyar Dolarlık yatırım yapacağı müjdesini verdi! Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida Türkiye’de bir tek bankacılık sektörüne değil emlak sektörüne de yatırım yapacaklarının müjdesini verdi.

Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida önümüzdeki dönemde bankacılıkla emlak sektörüne yeni yatırımlar yapacaklarının müjdesi verdi.

Katar Türkiye’ye yatırım desteğini sürdürecek!

Açıklama yapan Al-Jaida, “Katar Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edecektir. Bir tek bankacılık sektörüne değil aynı zamanda emlak sektörüne de yatıtım yapacak. 10 milyar dolarlık taahhütün yüzde 35’i yapıldı, Türkiye’ye gelecek 7 milyar dolar daha var. Yatırımlarla sağlıklı siyasi ilişkiler devam eder ve bizim Türkiye ile olan ilişkilerimiz yüzyıllarca bir zamana dayanıyor” diyerek iki ülke arasında dayanışmanın devam edeceğinin mesajını verdi. Emlak sektörüne yapılacak yatırım müjdesi ise gayrimenkul sektörüne büyük bir sevinç yaşattı.

İslami finans modelini önemsiyoruz!

Al-Jaida islami finans rol modeline çok önem verdiklerini belirterek  “Türkiye ve Katar hızlanmalı ve çok daha fazlasını yapmalıdır. Çünkü Ortadoğu’da çok fazla İslami finans varlığı ve yatırım bulunuyor. Malezya ile altyapı üzerine tecrübelerimizi paylaşacağımız büyük bir platform oluşturabiliriz. Sektör için fevkalade bir şey oluşturabiliriz.Ben İslami finansın geleceğinin parlak ve ümit verici olduğunu düşünüyorum. İslami finans küresel ölçüde rol model olabilir. “Ben İstanbul Finans Merkezi’nin geleceği konusunda çok çok olumluyum. Uluslararası hukuk altında, doğrudan yatırımlar Türkiye’ye İstanbul Finans Merkezi aracılığıyla akabilir” şeklinde konuştu.