Yeni Golf ortaya çıkmaya başladı

Yeni Golf ortaya çıkmaya başladı
Volkswagen Golf 8. nesli ile önümüzdeki günlerde tanıtılacak. Volkswagen Golf, ilk resmi görselleri ilede karşımızda.
8. nesil Volkswagen Golf’ün resmi tanıtımı için uzun bir süredir bekledik, günümüze kadar olan süreçte pek çok kez prototipi üzerinden gündeme oturdu. Golf her ne kadar olsada üzerinde az denilebilecek kadar kamuflaj barındırsa da seri üretim karakteri ile ilgili tasarımını görme fırsatını yakaladığımız yeni jenerasyonun bu noktada biraz hayal kırıklığı yarattığını söylemek mümkün. Uzun bir zamandır resmi kaynaklardan modelin detayları hakkında bilgi gelmesini de beklediğimiz Golf için tanıtımına az bir zaman kaldı.

Beklentilere cevap verilmeye başlandı. İpuçları tasarım çizimlerinin üzerinden vermeye başlayan Volkswagen Golf bu sanal görselleri üzerinden yeniden ilgi çekeceğini söylemek mümkün. Nitekim Yeni Golf’ün ön bölümünde kullanılan ve prototip versiyonda da benzerini gördüğümüz yapının, elektronik ortamda çok daha etkileyici görünüyor olması dikkat çekiyor.

Volkswagen, Golf modelinde yeni jenerasyonun dış tasarımının yanı sıra içerisinde de anahtar diyebileceğimiz noktalardan detaylar paylaşmayı ihmal etmiyor. Dijital entrümanlara yer verilen kokpit ve ana konsol yapılarının ne denli değişerek modernize edildiğini görebiliyoruz. Bir önceki jenerasyona oranla hissedilir olsa da devrimsel bir değişimi beklememekte fayda var. Yeni konsolla birlikte tasarımı değişen direksiyonu ve dijital ekranların güncellenen versiyonlarını farklılık yaratacak deneyimler listesinde üste yazabiliriz. Sekizinci nesil olacak olan Volkswagen Golf, 24 Ekim’de şirketin Wolfsburg, Almanya’daki merkezinde tanıtılacak.